awokado

Awokado – oddziaływanie na skórę, domowy sposób na zdrową skórę

Awokado – czy wiesz, że niektóre kultury uważają awokado za owoc miłości? Mowa tu o społecznościach Meksyku oraz Ameryki południowej, gdzie awokado jest nieodzownym składnikiem tradycyjnej kuchni. Wszyscy tamtejsi ludzie wiedzą bowiem, że ten owoc jest nie tylko smaczny, ale przede wszystkim również bardzo zdrowy.

Kremowy miąższ bogaty jest w nasycone tłuszcze jednonienasycone. Znajdzie się w nim również ponad dwadzieścia różnych rodzajów minerałów i witamin. Wszechstronne zastosowanie awokado jest prawdziwą bombą odżywczą i powinno być podstawowym składnikiem każdej diety.

Awokado – Magiczne działanie na zdrową skórę

Pomijając fakt, że awokado poprawia stan zdrowia to jest to również owoc bogaty w witaminę A,E,D,B1 oraz B2, K i PP oraz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu nienasycone kwasy tłuszczowe. To sprawia, że można stosować go nie tylko wewnętrznie, ale i zewnętrznie jako doskonały preparat pielęgnacyjny do skóry twarzy. To właśnie dzięki niemu stanie się ona promienna, zdrowa i młoda.

Olej z awokado doskonale radzi sobie z procesami starzenia się organizmu. Łatwo wchłania się w głębokie partie skóry i może być stosowany do niemalże każdego jej typu. Zmiękcza skórę i pobudza produkcję kolagenu odpowiadającego za jędrność i sprężystość. A wszystko to dzięki składnikom odżywczym i witaminom, których wciąż nie doceniamy.

W lecie olej z awokado ochroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W zimie natomiast będzie stanowił naturalną barierę ochronną przed szkodliwymi warunkami pogodowymi jakie na nas czyhają. Jak widać jest to kosmetyk uniwersalny, który może być stosowany niezależnie od pory roku. W związku z tym powinien stać się nieodzownym elementem codziennej pielęgnacji.

Dzięki niemu można poprawić również kondycję włosów, ze względy na wysokie stężenie jednonienasyconych tłuszczów. W ten prosty sposób zablokujemy wilgoć wewnątrz mieszków a włosy staną się mocniejsze i bardziej lśniące. Można użyć go również jako produktu odżywczego i nawilżającego, który świetnie sprawdzi się wokół oczu – obszaru najbardziej wrażliwego na działanie upływającego czasu.

Jak go użyć?

Nie jest to trudne. Oleju z awokado używamy tak, jak każdego innego kosmetyku o podobnej konsystencji. Wystarczy, że umieścimy go na wacik lub dłonie i wykonamy masaż twarzy. Można stosować go jako kosmetyk do pielęgnacji na dzień, ale ponieważ jego właściwości są tak dobroczynne zaleca się, aby korzystać z nich wieczorami dając składnikom odżywczych kilka godzin na wchłonięcie podczas gdy my będziemy smacznie spać. Kupując olejek z awokado zawsze powinno się zwracać uwagę na etykietę.

Wybierajmy produkt tłoczony na zimno, nierafinowany. Tylko wtedy uzyskasz spodziewane efekty – skóra będzie nawilżona, ale w dodatku również zregenerowana. Proces tłoczenia na zimno nie zabija żadnych składników tj. sterole roślinne, chlorofil, czy witaminę E i inne przeciwutleniacze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *