Reumatoidalne zapalenie stawów – naturalne metody łagodzące, przepisy

Reumatoidalne zapalenie stawów to poważny problem, który może być wręcz osłabiający. Ból często pogarsza się, a działania niepożądane, takie jak choroby serca, bezsenność, depresja i stres powodują ogromne problemy. Niestety, większość lekarzy przepisuje szkodliwe leki farmakologiczne, aby zmniejszyć ból, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie długoterminowe.

Jeśli to możliwe, „naturalne” środki będą najbardziej korzystne, ponieważ praktycznie nie powodują działań niepożądanych – wiele osób doświadczyło dobrych efektów wprowadzając dietę przeciwzapalną, przyjmując regularne ćwiczenia ruchowe i terapię ruchową, a także stosując naturalne środki zaradcze, takie jak olejki eteryczne. Oto kilka przykładów naturalnych sposobów na dolegliwości ze stawami.

Rumianek

Olejek eteryczny z rumianku rzymskiego jest ekstraktem uspokajającym, łagodzącym i przeciwzapalnym. Rumianek znany jest z właściwości uzdrawiania, łagodzących i uspokajających efektów. Olejki eteryczne izolują niektóre z tych zdolności, zwłaszcza jako substancję przeciwzapalną.

Dodaj rumianek do olejków do masażu, aby wzmocnić działanie przeciwzapalne na skórę, na stawy i inne miejsca bólu. Można również spożyć rumianek do odprężenia zmartwionego lub zmęczonego umysłu.

Przepis

  • Wymieszaj 2 krople oleju lawendowego i 3 krople rumianku rzymskiego w 150 ml wody i spożyj przed snem.

Reumatoidalne zapalenie stawów – krwawnik

Jako kojące i uzdrawiające zioło, olej z krwawnika ma działanie przeciwzapalne, co może być korzystne dla dolegliwości artretycznych. Miejscowe preparaty krwawnika mogą przyczynić się do poprawy połączeń przeciwzapalnych i odprężać. Korzystanie z synergistycznych reakcji – olejów współpracujących, by stworzyć bardziej efektywne, jedyne w swoim rodzaju mieszanki pomagają zmniejszyć ból i stan zapalny w stawach.

Przepis

  • Wymieszaj krople lawendy, krwawnika, olejków eterycznych z mięty pieprzowej w 1 uncji oleju, takiego jak migdał lub jojoba i stosuj miejscowo co 4 godziny.

Wintergreen

Znany jako „płynna aspiryna”, olej zimozielony jest tradycyjnym lekiem przeciwbólowym, który pomógł niezliczonym pacjentom z artretyzmem. Uzyskiwany z mięty pieprzowej, jest szczególnie silny w zmniejszaniu stanów zapalnych. Według badań z roku 2014 opublikowanych w Journal of Alternative and Complementary Medicine, „powszechnie stosuje się kombinację oleju zimozielonego i oleju z mięty pieprzowej, ponieważ uważa się, że dają one lepszy efekt łagodzący ból niż same oleje z zimozielone lub olej z mięty pieprzowej. Ponadto połączenie obu olejów może nasilać indywidualne działanie każdego oleju, co umożliwia stosowanie niższych dawek każdego z nich, co w konsekwencji może powodować mniejsze działania niepożądane.

Przepis

  • Nałóż 5 kropli oleju zimozielonego i oleju z mięty pieprzowej w 1 uncji oleju głównego, takiego jak migdał lub jojoba, i stosuj miejscowo co 4 godziny.

Mięta pieprzowa

Kojący olej o działaniu chłodzącym – olejek z mięty pieprzowej jest niezbędnym narzędziem do złagodzenia bólu. W jednym z badań nad zapaleniem stawów i olejkami eterycznymi okazało się, że mięta pieprzowa była częścią mieszanki przeznaczonej do złagodzenia bólu związanego z artretyzmem i depresji z nim związanej. Wyniki były fantastyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *