Niepłodność – problem z płodnością, badania, leczenie, diagnoza

Niepłodność – właściwości znalezione w pyłku palmowym pomagają w poprawie jakości plemników, nie powodując żadnych skutków ubocznych. Szacuje się, że niepłodność dotyka około 15% par. Jeśli cierpisz na niepłodność, możesz rozważyć wypróbowanie naturalnego środka, aby rozwiązać ten problem. Czy wiesz, że nasiona sezamu mogą pomóc w walce z męską niepłodnością? Poza tym, badania sugerują, że pył palmowy może skutecznie wpływać na poprawę jakości plemników. Nie musisz więc tylko sięgać po chemiczne środki.

Ta roślina pochodzi z Afryki Północnej, ale była uprawiana też w Arabii i Zatoce Perskiej. W rzeczywistości, daktylowy pyłek palmowy był szeroko używany w medycynie tradycyjnej do leczenia niepłodności męskiej.

Wpływ pyłku palmowego na niepłodność

Daktyle zawierają estradiol i flawonoidy, które mogą potencjalnie mieć pozytywny wpływ na jakość nasienia. Irańscy naukowcy przeprowadzili badania eksperymentalne w 2014 r. W celu zbadania wpływu pyłków palmowych na parametry spermy oraz układu reprodukcyjnego szczurów dorosłych samców. Badanie to zostało opublikowane w irańskim dzienniku medycyny reprodukcyjnej.

Zaobserwowano, że doustne podanie pyłku palmowego poprawiło liczebność plemników, jakość DNA i ruchliwość tylko 35 dni po ich spożyciu. W badaniu włączono 36 szczurów i podzielono na różne grupy eksperymentalne, w których każdy z nich spożywał różne dawki palmy. Naukowcy pobierali próbki krwi w celu określenia ich poziomów w surowicy, po których stwierdzono, że dawki 120 i 240 mg / kg pomogły w znacznej poprawie jakości nasienia.

Badanie wykazało, że po spożyciu pyłku roślinnego nie stwierdzono działań niepożądanych i że może poprawić męskość. Podczas gdy efekty nie są jeszcze badane u ludzi, to ziołowe środki lecznicze nadal wykazują pewien potencjał w naturalnym leczeniu męskiej niepłodności. Pyłek palmowy jest dostępny w formie sproszkowanej i zanim zdecydujesz się ją pobrać, możesz skonsultować się z lekarzem co do odpowiedniej dawki.

Problem z płodnością dotyka coraz większą ilość osób na całym świecie – nie wiadomo, czy ma to związek z poważniejszymi zmianami w naszych organizmach czy też po prostu w pewnym sensie sami jesteśmy sobie winni, bowiem prowadzimy nieodpowiedni styl życia. Pewne jest jedno – bardzo duży wpływ mają czynniki środowiskowe oraz to co jemy, co dzieje się w naszym życiu i jak żyjemy. Wszystko może mieć wpływ na nasze zdrowie.

Dlaczego więc nie sięgnąć po środki naturalne, skoro mamy je niemal pod nosem? Nie ma przeciwwskazań do korzystania z darów natury, ale jeśli rzeczywiście ma się w tej kwestii jakiekolwiek wątpliwości, to można rzeczywiście wybrać się do specjalisty. Szczególnie ma to znaczenie, jeśli bierze się jakieś leki, na mniej lub bardziej poważne schorzenia. Zdarza się bowiem, że pewne naturalne substancje mogą kolidować z lekami – lepiej więc to sprawdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *