Dożylne wlewy witaminy C

Dożylne wlewy witaminy C – czy witamina C lekiem na raka, nowotwór?

Dożylne wlewy witaminy C mogą uleczyć z raka? Niektórzy przekonują, iż witamina C posiada zdolność leczniczą na tyle duża, by pokonać nowotwór. Niestety wielu naukowców podnosi fakt, iż witamina C nie w każdym przypadku jest wskazana, i zamiast osiągnąć efekt leczniczy może prowadzić do pogorszenia się stanu pacjenta i szkodzić terapii nowotworu.

Dożylne wlewy witaminy C

Przeciwnowotworowe działanie witaminy C nie jest kwestionowane, jednak leczenie wlewami dożylnymi bywa ryzykowne i pod tym kątem jest kontrowersyjne. Wlewy dożylne mogą być stosowane o ile nie szkodzą pacjentowi. W 2014 roku naukowcy z Bostonu opublikowali swoje wyniki badań dotyczące witaminy C i jej wpływu na leczenie nowotworów. Niestety witamina C może leczyć jak i szkodzić w niektórych typach raka. Do tej pory przeprowadzono kilka eksperymentalnych prób, mających na celu sprawdzenie, czy witamina C leczy raka. Niestety żadna z prób nie dowiodła jednoznacznego wpływu na raka.

Większość testów odbywa się na zwierzętach a te przeprowadzone na ludziach nie mogą być wiarygodne z uwagi na zbyt małą próbę kontrolną. Naukowcy z Bostonu skupili się an 22 przypadkach nowotworów jajnika. To właśnie te badania okazały się tak obiecujące. Utleniona witamina C dociera do miejsc, które najbardziej jej potrzebują hamując rozwój komórek nowotworowych.

Mankamentem działania wlewów witaminy C jest fakt, iż nie niszczy ona komórek rakowych a jedynie blokuje ich rozwój, mimo iż wlewy są skuteczniejsze od doustnego przyjmowania witaminy nie można mówić o wyleczeniu z raka tą metodą.

Pomoc pacjentom

Badania naukowców z Bostonu nie poszły jednak na marne, bowiem dowiedli oni jako kolejni już badacze, iż dożylne wlewy witaminy C są pomocne w leczeniu raka. Wysokie dawki witaminy spowalniają rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. Niestety ta metoda leczenia ma też przeciwwskazania o których nie można zapominać. Witamina C zmniejsza skuteczność chemioterapii co może pobudzać rozwój raka.

Dowiodły tego badania myszy z wszczepionym chłoniakiem i szpiczakiem mnogim. Takie działanie zaobserwowano nawet w przypadku podawania doustnego, witaminy C (40 mg/kg/dzień) zwierzętom. To nie jedyne przypadki szkodliwego wpływu witaminy C na chorobę nowotworową.

Witamina C dla pacjentów onkologicznych w Polsce

Na polskim rynku nie brajluje szarlatanów, którzy oferują cudowne leki na raka, między innymi suplementację witaminą C. prawda jest taka iż jej pozytywny wpływ można zaobserwować jedynie bazując na witaminie C bez udziału innych metod leczniczych a wówczas skuteczność witaminy jest znikoma w porównaniu z możliwościami chemioterapii. Dożylne wlewy witaminy C stosowane są często w pseudoklinikach, które pobieraj a bardzo wysokie opłaty za dawkę witaminy C.

Komentarze

  1. Zamiast zdrowo się odżywiać ludzie wolą zapłacić kilka tysięcy złotych za kilka kroplówek. Dla mnie to jest nienormalne. Jedynie co suplementuję, to Ascolip czyli liposomalną witaminę C i witaminę D jesienią i w zimie. Te witaminy na tyle wzmacniają mój organizm, że wirusy się mnie nie chwytają :) Nigdy bym nie dała tyle pieniędzy za kroplówkę witaminową!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *