Kamienie żółciowe – sposoby na niewystępowanie kamieni żółciowych

Kamienie żółciowe – mając nadzieję uniknąć kamieni żółciowych i nie robiąc nic, aby zapobiec ich tworzeniu, to tak jakby mieć nadzieję, że samochód nie wyczerpie paliwa, nigdy nie odwiedzając stacji benzynowej. Jeśli poważnie myślisz o zapobieganiu kamieniom żółciowym – ważne jest, aby regularnie podawać organizmowi składniki odżywcze potrzebne do utrzymania czystego, dobrze funkcjonującego pęcherzyka żółciowego.

Oto kilka przydatnych wskazówek do zapobiegania kamieniom żółciowym z codzienną żywnością:

Sok – świeże owoce i warzywa codziennie

Pęcherzyk żółciowy jest przeznaczony do pracy w połączeniu z wątrobą, aby strawić pokarm i wyeliminować toksyny. Ale kiedy jeden lub oba te ważne organy zostaną „zatkane” ze względu na złe odżywianie lub gromadzenie toksyn – cholesterol może krystalizować z wapniem, tworząc kamienie żółciowe. W tym momencie trudno jest usunąć te kamienie i uniemożliwić im dalsze komplikowanie zdrowia.

Jednak świeży sok z owoców i warzyw skutecznie detoksykuje zarówno wątrobę, jak i pęcherzyk żółciowy. Surowy, niefiltrowany sok jabłkowy pomoże zmiękczyć i powodować rozpad istniejących kamieni żółciowych, a także zapobiegać tworzeniu się nowych.

Cytryny, seler, pomidory i buraki są również doskonałymi dodatkami do każdego dziennego pomysłu na soki.

Kamienie żółciowe – jedz zdrowe tłuszcze

Niektórzy specjaliści zachęcają pacjentów z woreczkiem żółciowym, aby unikać tłuszczy, zwłaszcza gdy mieli już operację pęcherzyka żółciowego. Jednak niektóre tłuszcze są rzeczywiście przydatne w zapobieganiu potencjalnym i istniejącym kamieniom żółciowym.

Oliwa z oliwek jest często włączana do wielu schematów detoksykacji pęcherzyka żółciowego, a zdrowe tłuszcze nasycone z olejów kokosowych i produktów zwierzęcych z trawą faktycznie pomagają synergizować asymilację ważnych składników odżywczych z innych produktów, które są odpowiedzialne za utrzymanie czystej wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Unikaj  toksycznych tłuszczów, takich jak olej sojowy i rzepakowy – są główną przyczyną zapalenia powodującego choroby. Chroniczne zapalenie, jak już wspomnieliśmy, jest odpowiedzialne za powodowanie wysokiego poziomu cholesterolu. Dzieje się tak ponieważ oleje pochodzenia roślinnego są niebezpiecznie wysokie w kwasach tłuszczowych omega-6 w porównaniu z kwasami tłuszczowymi omega-3.

Przyjmując więcej olejów rybnych zawierających omega-3 i jedząc tylko tłuszcze zwierzęce, które pochodzą od zwierząt wolnych od hormonów, możesz pomóc naturalnie obniżyć poziom cholesterolu.

Suplement z albo z Lecytyną sojową z Słonecznika lub Nie-GMO

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów rozpuszczania kamieni żółciowych jest uzupełnienie lecytyną pochodzącą z soi sojowej słonecznika lub niezmodyfikowanego genetycznie. Jak się okazuje, lecytyna, substancja tłuszczowa z choliny i inozytolu, jest głównym składnikiem błon komórkowych i wymaga dużej ilości żółci do strawienia. Kiedy dostaje się do wątroby po spożyciu, lecytynę rozpuszcza się w tej żółci, a także w procesie twardnienia kamieni żółciowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *