pozycje zwiększające szansę zajścia w ciążę

Pozycje zwiększające szansę zajścia w ciążę – czy takie są?

Pozycje zwiększające szansę zajścia w ciążę – czy takie są? Z całą pewnością wiele osób się nad tym zastanawia. Podczas starań o dziecko liczy się każdy detal, jaki może podnieść twoje nadzieje na zajście w ciążę, zatem ekologicznie się odżywiasz, stosujesz właściwe suplementy diety, unikasz stresu, wysypiasz się. Odstawienie głęboko do szafy szpilek oraz zwykłej lampy wina po kolacji być może zabolało, lecz na szczęście nie wszelkie „ciążowe” wskazania takie są.

Połącz zatem pożyteczne z przyjemnym oraz sprawdź pozycje, jakie podniosą twoją szansę na małego. Pamiętaj, iż poczęcie malucha to nie jedynie sprawa właściwej pozycji. Żeby podnieść prawdopodobieństwo poczęcia sprawdź, czy kochasz się w odpowiednim dniu cyklu. Zastosuj w tymże celu dostany w aptekach domowy test na LH- lutropinę (badanie w moczu poziomu hormonu, jakiego szybki przyrost następuje dzień przed owulacją). Po odkryciu wyniku pozytywnego rozpocznij współżycie w przeciągu najbliższej doby.

Jak naturalnie wesprzeć poczęcie dziecka?

Aby podnieść prawdopodobieństwo zapłodnienia komórki jajowej, sprawdź, czy kochasz się z partnerem w odpowiednim dniu cyklu miesiączkowego. Najlepiej współżyć w czasie okołoowulacyjnym, kiedy dochodzi do pełnego dojrzenia jajeczka oraz uwolnienia go z jajnika do jajowodu. Żeby ustalić, czy wystąpiła owulacja, wykorzystaj domowy test owulacyjny na badanie hormonu LH (badanie w moczu poziomu luteiny, jakiego przyrost występuje na dzień przed jajeczkowaniem).

Testy owulacyjne są do nabycia w aptece bez recepty, cena testu to blisko 30 zł. Gdy wynik testu owulacyjnego jest pozytywny, trzeba rozpocząć współżycie w przeciągu najbliższej doby od zrobienia badania. Podczas stosunku nie stosuj żadnych nawilżaczy dopochwowych, gdyż są szkodliwe dla plemników. Należałoby także zrezygnować ze środków do higieny intymnej, takich jak mydła w płynie, wyciągi, żele do czyszczenia lub dezodoranty. Dodatkowo, poczęcie dziecka pomagają poniektóre pozycje płciowe. Pokryciu służą takie pozycje, w jakich kobieta leży na plecach.

Zajście w ciążę a aktywność seksualna

Pozycje płciowe, w jakich para stara się o dziecko, winny być przede wszystkim funkcjonalne oraz zaspokajające dla obu stron. Z pełnego szczęścia z aktywności płciowej rośnie chęć na dalsze próby, natomiast stosunek nie staje się tylko i wyłącznie środkiem, aby mieć dziecko. Należałoby więc wzbogacać własne życie intymne, aby próby nie zraziły żadnej ze stron.

Systematyczna aktywność seksualna, szczególnie w okolicach owulacji u kobiety, jest najdoskonalszym środkiem na podniesienie szans na posiadanie malucha. Z seksem nie należy jednakże przesadzać – zbyt częsta aktywność seksualna w przeciągu dnia zupełnie nie będzie znaczniej skuteczna aniżeli uprawianie seksu codziennie bądź co drugi dzień. Nasienie mężczyzny z każdym następnym stosunkiem w przeciągu dnia zawiera jeszcze mniejszą liczbę plemników. Natomiast im mniej plemników, tymże marniejsze szanse na powodzenie.

Co pomaga zajść w ciążę?

Pierwszym elementem, jaki umożliwia zajście w ciążę jest albowiem wiek. To on oddziałuje na naszą produktywność. Z punktu widzenia biologii, paniom znacznie łatwiej zajść w ciążę gdy są w wieku do trzydziestu lat. Podniesienie nadziei na pokrycie może także przyjść wraz z wykorzystaniem testów owulacyjnych poprzez co najmniej trzy miesiące. Gdy one nie pomogą, należałoby udać się do lekarza bądź przekonać własnego partnera do zrobienia specjalnych badań. Wiadomo tymczasem jak duża ilość seksu może się przyczynić do zajścia w ciążę. Najlepiej uprawiać go regularnie oraz niezwykle dokładnie obliczyć własne dni płodne.

Najdoskonalsza pozycja do zajścia w ciążę – trochę techniki

Pod względem anatomicznym pozycja, jaka uprości zajście w ciążę, winna zapewniać jak najgłębszą penetrację pochwy. Partnerzy winni przy tymże być ułożeni tak, żeby sperma wchodziła do pochwy w kierunku szyjki macicy oraz komórki jajowej oraz była tam w jak największej ilości poprzez dłuższy okres. Z owego powodu za odpowiednie uznaje się pozycje, w jakich kobieta leży na plecach, najlepiej gdy ma przy tymże nieco wzniesioną miednicę. Szczególnie popularną pozycją owego rodzaju jest pozycja tradycyjna, odmiennie misjonarska. Partnerzy mogą jednakże zmieniać ją tak, aby dostarczała im jak największej radości, natomiast przy tymże umożliwiała jak najpełniejszą penetrację.

Jak pomóc naturze – jakie pozycje umożliwiają zajście w ciążę?

1. Tradycyjna: Pozycja, w jakiej kobieta leży na plecach oraz nogami oplata tułów mężczyzny. Kolejnym rodzajem owej pozycji – szczególnie rekomendowanym do zajścia w ciążę – może być założenie poprzez kobietę nóg na ramiona partnera. Im wyżej kobieta podniesie biodra tymże odpowiedniejsza będzie penetracja oraz plemniki szybko dostaną się do komórki jajowej. W owej pozycji nasienie zbiera sie u samego ujścia szyjki macicy, więc tak, żeby uprościć zapłodnienie.

2. Na klęcząco – pozycja kolankowo-łokciowa: W owej pozycji kobieta klęczy oraz opiera się łokciami bądź dłońmi na poduszce, podczas kiedy mężczyzna wprowadza członek od tyłu. Pozycja ta umożliwia penetrację oraz zapewnia większa możliwość ruchową mężczyźnie. Jest uważana za jedną spośród szczególnie efektywnych pozycji do zajścia w ciążę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *