tabletki przeciwbólowe

Tabletki przeciwbólowe – naturalne produkty o działaniu przeciwbólowym

Tabletki przeciwbólowe – kiedy czujesz ból w pewnej części ciała, nie od razu sięgaj do środków przeciwbólowych lub podobnych tabletek. Dowiedz się, które potrawy z kuchni zrobią to samo, a przy okazji są całkowicie naturalne i pożywne. W kuchni możesz znaleźć naprawdę wiele takich środków – wystarczy odrobina chęci!

Tabletki przeciwbólowe – kurkuma

Kurkuma pomaga zwalczać różnego rodzaju stany zapalne, przewlekły ból, ból pleców i ból mięśni, ból zęba i zapalenie stawów. Ponadto ta przyprawa pomaga skutecznie odbudować tkanki i jest doskonała do detoksykacji i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Można ją dodać do różnych potraw, a także do herbaty i soków.

Tabletki przeciwbólowe – imbir

Ten wyjątkowy korzeń pomoże złagodzić przewlekły ból w stawach. Imbir może być dodawany do herbaty, w różnych potrawach, zupach, sokach i deserach. Niektórzy ludzie są bardzo wrażliwi na smaki, więc powinniście go stopniowo wprowadzać do diety.

Tabletki przeciwbólowe – papryczka chili

Korzystny efekt chili jest przypisywany papryce i jej głównym składniku – kapsaicynie, która osłabia informacje o sygnałach, bólowych. Pomyślnie leczy ból stawów, fibromialgię, migrenę i wysypkę skórną.

Czosnek

Na ból zębów, infekcję ucha i ból spowodowany zapaleniem stawów można z powodzeniem wykorzystać czosnek.

Przepis

Zrób domowy olej czosnkowy w następujący sposób: do pół filiżanki oliwy z oliwek dodać trzy ząbki czosnku posiekanego w drobnych kawałkach i pozostawić na małym ogniu przez dwie minuty. Odcedzić i pozostawić do ostygnięcia – można trzymać w lodówce przez maksymalnie dwa tygodnie.

Przy infekcji ucha olej musi być ciepły – jeśli chodzi o stawy, wystarczy wsmarować w bolesne miejsce, nawet w zimnej formie. Kiedy masz ból zęba, przygotuj mieszankę pokruszonego czosnku oraz soli i zastosuj je na zębie.

Goździki

Ząbki i ból dziąseł mogą być natychmiast leczone z użyciem goździków. Najlepiej je żuć, ponieważ potężny składnik zwany eugenolem uwalnia efekt przeciwbólowy. Jeśli nie możesz znieść tego silnego i niepowtarzalnego smaku, możesz wyprodukować silną herbatę.

Wiśnie i czereśnie

Jest to chyba najsmaczniejszy wybór wśród leków przeciwbólowych, który pomaga w leczeniu zapalenia stawów, bólu kości i przewlekłego bólu głowy. Antocyjanina jest przeciwutleniaczem odpowiedzialnym za przeciwzapalne działanie przeciwbólowe – wiśnie i czereśnie mają takie właśnie właściwości. Antocyjanina eliminuje enzymy powodujące zapalenie tkanki i ból.

Ocet jabłkowy

Jeśli cierpisz z powodu kwasów żołądkowych, wymieszaj jedną łyżeczkę octu jabłkowego w szklance wody i wypij ją przed posiłkiem lub pij stopniowo po posiłku, aby uniknąć tworzenia kwasów w żołądku. Ocet jabłkowy pomaga w lepszym spalaniu tłuszczu i białka, co w rzeczywistości niweluje palący dyskomfort w jamie brzusznej.

Jagody

Jagody to najlepsze naturalne leki stosowane w leczeniu i profilaktyce zakażeń układu moczowego. Duży garbnik to naturalny związek organiczny skutecznie zabijający bakterie powodujące zapalenie cewki moczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *