Na co zwrócić uwagę przy doborze koloru farby do włosów? Czy warto kierować się modą?

Farbowanie włosów pozwala zmienić swój wizerunek o 180 stopni, zwłaszcza jeśli do tego dobierze się jeszcze zupełnie inną fryzurę niż do tej pory. Jednak już zmiana koloru daje niesamowite efekty, pod warunkiem, że odcień jest odpowiednio dobrany. Na co zwrócić uwagę przy doborze koloru farby do włosów. Czy warto kierować się modą?

Modne koloryzacje – co mamy do wyboru?

Wśród modnych koloryzacji można wymienić zwłaszcza tę w różnych odcieniach blond. Można zdecydować się na platynowy blond, maślany odcień blondu, karmelowy blond, truskawkowy blond, siwy blond czy nawet miodowy blond. Wszystkie te wersje są na czasie. Można też łączyć blond z bronzem i zdecydować się na koloryzacje bronde. Dla odważnych są też wyraziste kolory typu burgund albo czerwień. Do łask wraca też głęboki ciemny odcień onyx hair za sprawą popularności serialu Wednesday i Jenny Ortegi. Jest to nic innego jak szlachetna czerń ze świetlistymi refleksami. Dla kobiet, które lubią eksperymentować z kolorem ciekawym wyborem może być fioletowy odcień czerni.

Jak dobrać farbę do włosów idealną dla siebie?

Trendy są niezwykle różnorodne, stąd pojawia się ból głowy, jak w tym wszystkim wybrać odpowiedni kolor dla siebie? Zanim zabierzecie się za farbowanie włosów, wybierzcie kolor, ale nie pod wpływem impulsu, a dokładnego dopasowania do typu kolorystycznego urody. Ważny jest zarówno kolor oczu, ale jeszcze bardziej kolor cery i naturalny kolor włosów. Dla kobiet o skandynawskim typie urody dobrze sprawdzi się koloryzacja platynowy blond. Jasna cera i chłodny typ urody to wyznaczniki wyboru chłodnych odcieni. Z kolei, gdy Wasza cera jest brzoskwiniowa, to możecie postawić na ciepłe odcienie blondu. Można zdecydować się na blond miodowy, ale i karmelowy. Takie odcienie będą odpowiednie również dla szatynek i brunetek z ciepłym odcieniem skóry. Truskawkowy blond to koloryzacja, która odejmuje lat i świetnie sprawdzi się dla wielu kobiet o chłodnych lub neutralnych odcieniach skóry. W kolorze typu onyx hair najlepiej będą wyglądać dziewczyny o oliwkowej cerze, a także brązowych oczach. Nie będzie polecany dla kobiet o bardzo jasnej cerze i oprawie oczu. Kontrast w tym przypadku jest zbyt duży, przez co cera może wyglądać na jeszcze bardziej ziemistą.

Czy samodzielne farbowanie włosów to dobry pomysł?

Można zdecydować się na farbowanie włosów w salonie fryzjerskim, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na samodzielną koloryzację. Oczywiście uzyskanie niektórych kolorów często wymaga zmieszania kilku odcieni. Nie można spodziewać się, że kolor będzie prezentował się dokładnie jak na pudełku, bo jest to zależne od naturalnego, czy wyjściowego koloru włosów. W przypadku włosów w kolorze rudym czy czerwonym, farbowanych przed przejściem na blond konieczna jest dekoloryzacja. W takim przypadku lepiej udać się do salonu fryzjerskiego niż samodzielnie eksperymentować w domu. Na to mogą sobie pozwolić osoby przeszkolone w tym fachu. Jeśli jednak zmieniacie tonację koloru włosów z jaśniejszego odcienia blond na ciemniejszy, czy z jasnego brązu na ciemniejszy brąz, to z pewnością poradzicie sobie samodzielnie. Pamiętajcie o tym, by kierować się zaleceniami zamieszczonymi w instrukcji. Bardzo ważne jest również użycie odżywki dołączonej do farby po farbowaniu. Dzięki temu włosy będą lśniące i odżywione. Efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *