soda oczyszczona

Soda oczyszczona – domowe sposoby na zgagę, kamienie nerkowe

Soda oczyszczona – nie ma wątpliwości, że soda oczyszczona jest jednym z najczęstszych składników używanych przez gospodarstwa domowe. Produkt ten ma tyle zastosowań, że żaden dom nie może bez niej funkcjonować. Oprócz gotowania może być stosowana również do higieny osobistej oraz sprzątania. Jednak najważniejsze są jej korzyści zdrowotne, o których dziś chcemy Wam opowiedzieć. Lista jest bowiem bardzo długa i może pomóc na wielu płaszczyznach.

Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się co połączenie wody i sody może zrobić dla Twojego ciała

neutralizuje kwasy żołądkowe

Pół łyżeczki sody oczyszczonej wymieszanej w szklance wody pomoże wyrównać równowagę pH. Organizm często zostaje zakwaszony w wyniku prowadzenia niezdrowej diety. Soda na szczęście może zneutralizować kwasowość i przywrócić odpowiednie pH. Dr Otto Warburg, laureat nagrody Nobla stwierdził, że komórki nowotworowe nie mogą przetrwać w środowisku zasadowym. Komórki te rozwijają się bowiem tylko w środowisku kwaśnym.

Uwolni od zgagi

Zgaga to zwykle efekt działania kwasów nagromadzonych w żołądku. Kiedy ten kwas przedostaje się do przełyku osoba odczuwa pieczenie, dyskomfort i zgagę. Soda oczyszczona, która skutecznie zobojętnia ten kwas może zapewnić niemalże natychmiastową ulgę.

Wyeliminowanie ZUM

Nie tylko komórki rakowe, ale także bakterie rozwijają się w środowisku kwaśnym. Jeśli cierpisz na to schorzenie pij sodę oczyszczoną i wodę regularnie każdego dnia i kontynuuj kurację aż infekcja minie. Wystarczy, że zmieszasz łyżeczkę sody w szklance wody. Pamiętaj jeśli, że jeśli objawy nie ustąpią konieczna będzie konsultacja z lekarzem.

Uwolnij się od dny moczanowej

Dna moczanowa to choroba spowodowana nagromadzeniem kwasu moczowego w organizmie. Można sobie z nią skutecznie poradzić pijąc mieszankę wody z sodą oczyszczoną, która te kwasy zneutralizuje.

Zminimalizuje objawy przeziębienia i grypy

Połączenie sody oczyszczonej z wodą może być wykorzystane jako naturalny lek przed przeziębieniem oraz grypą. Soda wykazuje właściwości, które skutecznie zabijają wirusy. Jest to jednak możliwe tylko we wczesnych stadiach infekcji. Oto zalecane dawki:

Dzień 1: (6 dawek) ½ łyżeczki sody wymieszanej w zimnej wodzie co dwie godziny

Dzień 2: (4 dawki) te same proporcje zażywane co trzy godziny

Dzień 3: (2 dawki mieszanki) – jedna rano i jedna wieczorem.

Dzień 4: 1 dawka dziennie aż do ustąpienia objawów.

Soda oczyszczona uwolni kamienie nerkowe

Oprócz dny moczanowej kwas moczowy może prowadzić również do kamieni nerkowych. Picie sody z wodą rozpuści kamienie i zapobiegnie powstawaniu nowych. Oczywiście jeśli nasza metoda okaże się nieskuteczna a stadium choroby jest mocno zaawansowane konieczna jest konsultacja lekarska.

Poprawi sprawność fizyczną

Soda oczyszczona poprawia kondycję, ponieważ alkaliczność wodorowęglanu sodu obniża poziom kwasu mlekowego wytwarzanego przez mięśnie, dzięki czemu są one bardziej odporne na silny wysiłek.

Dodatkowo – test kwasu żołądkowego

Według Livestrong dzięki sodzie można samodzielnie sprawdzić poziom kwasu żołądkowego w organizmie. Wystarczy wypić mieszankę sody z wodą i jeśli w ciągu 5 minut zacznie Ci się odbijać to oznacza, że prawdopodobnie poziom jest w normie. Test najlepiej przeprowadzić rano na czczo. To pozwoli uzyskać nieco dokładniejsze wyniki.

Niski poziom kwasu zwykle wynika z niedożywienia białkowego co może prowadzić do licznych chorób. Obniżony poziom kwasów może również świadczyć o zakwaszeniu krwi, co jest groźne dla zdrowia i może prowadzić do uszkodzenia kości, neutralizacji minerałów i osteoporozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *