bulion z kości

Bulion z kości dla zdrowia jelit – przepis na własny bulion

Bulion z kości jest najdoskonalszy ze względu na jego zdrowotne korzyści i można przekonać się osobiście o tym, dlaczego zaczyna gościć na wielu stołach. Niedrogie, proste w przygotowaniu danie, które ma medyczne podstawy do częstego stosowania.

Natura bulionów kostnych ułatwia ich trawienie – jest dobrym rozwiązaniem dla słabo funkcjonującego systemu trawiennego. Buliony kostne to piękny sposób na leczenie jelit, ponieważ zmniejszają przepuszczalność i zapewniają naturalne uszczelnienie jelita, co wykorzystuje się w celu zmniejszenia stanów zapalnych. Umożliwiają też trawienie innych ważnych składników odżywczych.

Bulion z kości jest ważnym źródłem aminokwasów niezbędnych do produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za zdrowe włosy, skórę i paznokcie, a także do wspierania integralności mięśni i stawów oraz ich regeneracji. Glikaza aminokwasowa jest również potrzebna do czynności immunologicznych, metabolizmu tłuszczu i uspokaja centralny układ nerwowy; Podczas gdy proline jest niezbędna do wsomagania zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Bulion z kurczaka zawiera również cysteinę aminokwasową, która usuwa nadmiar śluzu z płuc, co sprawia, że ​​jest mniej lepki i zastoinowy, łatwiej mu się wydostać.

Własny bulion z kości

Możesz stworzyć własny styl swojego bulionu kostnego – wymieszać go z ulubionymi smakami. Dodać przyprawy takie jak kurkuma, imbir, chili, czosnek lub grzyby, takie jak shitake w celu wspomagania krążenia i wzmocnienia właściwości antybakteryjnych do zwalczania przeziębienia, grypy i zwiększenia odporności. Dodać sezonowe warzywa pod koniec czasu gotowania, aby umożliwić im utrzymanie kształtu i zachowanie ich smaku. Dodać ocet jabłkowy do gotującego się bulionu, aby zminimalizować usuwanie minerałów, co pozwala im na bardziej korzystne działanie na organizm.

Możesz wykonać bulion na zapas, aby korzystać z niego kiedy tylko zechcesz

  • Zrób dużą partię i zamroź w różnych porcjach, aby dopasować się później się do każdej potrzeby. Można go używać, aby dodać smak do zupy i gulaszu, zamrażać na kostki lodu, aby napić się soków i koktajli, lub dodać do warzyw i ziaren. Bulion można jeść na ciepło z makaronem albo pierogami – można stworzyć naprawdę niesamowite dania. Wystarczy tylko chcieć.

Przykładowy przepis

SKŁADNIKI

  • 2-3 kg kości organicznych (np. Wołowina, kurczak, jagnięcina) lub 3 tusze z kurczaka
  • nóżki z kurczaka (opcjonalnie, dla dodatkowej żelatyny)
  • 5L (1 gal) zimnej wody (w przybliżeniu)
  • ½ szklanki (118 ml) octu jabłkowego
  • 1 cebula, posiekana
  • 2 marchewki, posiekane
  • 2 łodygi selera, posiekane
  • kilka kawałków suszonych wodorostów, takich jak kombu lub wakame
  • 4 ząbki czosnku, rozbite

Aby dodać trochę smaku: szczypta posiekanego imbiru, szczypta ziół jak: pietruszka, tymianek, oregano, 1 łyżeczki pieprzu, 1 małe chili, 2 liście laurowe; 1 łyżka kurkumy;

METODA

Podgrzać piekarnik do 180 ° C i umieścić kości w mięsie na blacie do pieczenia. Piec w piecu przez 45 min. Tymczasem umieść pozostałe kości w dużym garnku, zalej zimną wodą i octem jabłkowym i czekaj, aż kości mięsa będą gotowe. Usuń kości z kuchenki i dodaj do garnka, wraz ze stopami kurczaka, cebulą, marchewką, selerem, odpadkami roślinnymi, ziołami i przyprawami. Gotuj na małym ogniu, przykryty, przez 24-48 godzin, jeśli robisz bulion z wołowiny (12 godzin dla kurczaka lub drobiu, 6 godzin dla ryb).

Odrobinę czasochłonne, ale naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *