herbata imbirowa

Herbata imbirowa – oczyszczanie wątroby, korzyści zdrowotne, skład

Herbata imbirowa – zdrowotne właściwości imbiru są znane już od wieków. Stosujemy go na przykład w czasie przeziębień, ponieważ wykazuje zdolności przeciwzapalne. Nie wszyscy jednak wiedzą, że może on być stosowany również jako naturalny produkt antyseptyczny a nawet przeciwrakowy. To czyni go doskonałym dodatkiem do codziennej diety. Zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę na jego skład, który bogaty jest w obecność magnezu, witaminy C i minerałów. Można się domyślić, że herbata imbirowa potrafi czynić cuda w wielu aspektach naszego zdrowia.

Jedną z najbardziej cenionych zalet wynikających ze stosowania tej specyficznej rośliny korzennej jest jej zdolność do poprawy funkcjonowania układu trawiennego. Działanie przeciwzapalne przynosi ulgę w bólu, zwalcza choroby układu krążenia a nawet alergie. Kubek świeżo parzonej herbaty imbirowej to zaś doskonała broń do walki z wirusami.

Herbata imbirowa i jej korzyści zdrowotne

Imbir można stosować w wielu różnych postaciach. Jego ostry smak jest na tyle charakterystyczny, że nie wszyscy są jednak w stanie przełknąć go w czystej postaci. Właśnie dlatego eksperci zalecają łączenie go z kurkumą, mlekiem kokosowym oraz miodem. Wówczas smak jest łagodniejszy a korzyści dla zdrowia jeszcze większe!

Oto tylko niektóre z nich:

zwalczanie infekcji i poprawa funkcji układu odpornościowego

poprawa krążenia i dotlenianie wszystkich komórek oraz tkanek organizmu

łagodzenie bólów stawów i mięśni

leczenie bólów głowy i przewlekłych migren

Regularne spożywanie herbaty imbirowej znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu.

Składniki, których potrzeba do przyrządzenia herbaty imbirowej:

¼ łyżeczki mielonego imbiru

¼ łyżeczki mielonej kurkumy

mleko kokosowe

1 szklanka wody

1 łyżeczka miodu

Zagotuj wodę, dodaj kurkumę i imbir. Powstały krem odstaw na 10 minut, zdejmij z ognia i dodaj mleko kokosowe oraz miód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *