chrapanie

Chrapanie – jak pokonać chrapanie, przyczyny chrapania, leczenie

Chrapanie – zdaniem ekspertów ds. Zdrowia, chrapanie jest zwykle przypisywane nadmiernemu śluzowi nagromadzonemu w drogach oddechowych. Jedynym skutecznym sposobem, aby pozbyć się tego uporczywego problemu jest więc ich oczyszczenie.

Jeśli uważasz, że będziesz do tego celu potrzebował specjalistycznych leków wydawanych tylko na receptę to jesteś w błędzie. Istnieje doskonały sposób na to, aby szybko poradzić sobie z chrapaniem w domowym zaciszu. Lekarstwo, na które za chwilę podamy przepis należy wykonać zgodnie z recepturą i stosować na chwilę przed snem. Jak widać poniżej, w liście składników znajdują się produkty warzywne, dlatego już w tym miejscu uczulamy na to, aby wszystkie były organiczne i ekologiczne. Należy więc kupować je w sprawdzonych źródłach albo wyhodować własne bez dodatku sztucznych substancji chemicznych i pestycydów.

Składniki, których będziesz potrzebować, aby pokonać chrapanie:

¼ cytryny

1 kawałek imbiru

2 jabłka

2 marchewki

½ szklanki wody

Przygotowanie

Jest naprawdę banalnie proste. Wymieszaj wszystkie składniki za pomocą miksera lub blendera aż powstanie z nich jednolita konsystencja. Wypij maksymalnie na kilka godzin przed snem. Aby zwiększyć skuteczność kuracji należy wyeliminować ze swojej diety również kilka typowych dla naszych nawyków produktów spożywczych oraz napojów. Mowa tu między innymi o:

alkoholu

wysoce przetworzonej, gotowej żywności

czekoladzie w dużych ilościach

potrawach smażonych na głębokim tłuszczu

potrawach ciężkostrawnych

Już po kilku dniach stosowania kuracji oraz po wdrożeniu naszych dietetycznych zaleceń zauważysz ogromną poprawę. Twoje drogi oddechowe znów będą oczyszczone a chrapanie przestanie być problemem dla Ciebie i Twojej żony/męża.

Jeśli uważasz, że nasz artykuł jest pomocny to nie zapomnij podzielić się nim ze swoimi przyjaciółmi, którzy być może również szukają złotego środka na chrapanie. Na pewno będą Ci wdzięczni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *