Czosnek i cytryna

Czosnek i cytryna – skuteczny środek na oczyszczenie żył z zatorów

Czosnek i cytryna to specyficzne połączenie smakowe, ale i lecznicze. Gdy dopadnie cię efekt niezdrowej diety, podwyższony cholesterol i ryzyko udaru oraz zawału sięgnij po tę miksturę na oczyszczenie żył, poprawiającą krążenie i udrażniającą tętnice.

Czosnek i cytryna na oczyszczenie żył

Problemy z krążeniem stały się od pewnego czasu schorzeniem cywilizacyjnym, coraz więcej osób leczy się na miażdżycę i doznaje udaru. O dbałość tętnic warto zadbać wcześniej. Temu właśnie służy długotrwała kuracja wzmacniająca i udrażniająca. Regularne stosowanie czosnku z cytryną w dłuższej perspektywie czasu daje niesamowite efekty. By przygotować odpowiednia miksturę z czosnku z dodatkiem cytryny potrzebne będą :

3 szklanki miodu organicznego oraz szklanka ząbków czosnku. Do tego należy przygotować utarty imbir (1 szklanka) i szklankę octu jabłkowego. Poza czosnkiem głównym składnikiem jest szklanka soku z cytryny świeżo wyciśniętej.

Przygotowanie

Domowe lekarstwo z czosnku i cytryny wymaga podduszenia czosnku w połączeniu z imbirem i cytryną przez około pół godziny. Naczynie w którym dusza się składniki należy po tym czasie ściągnąć z ognia i wystudzić mieszaninę. Do letniej mieszaniny dodajemy ocet jabłkowy oraz miód i mieszamy dokładnie łącząc ze sobą składniki na jednolitą masę płynną. Ostatnim etapem przygotowania mikstury do spożycia jest przelanie do słoika i wstawienie do lodówki.

Napój można pić codziennie bezpośrednio z lodówki. Ważne,a by zachować zdatność do użycia i wartość lekarstwa, aby miksturę przechowywać w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu, takie wymogi spełnia lodówka. Do smaku mikstury można przywyknąć, a z czasem nawet zapomnieć o tym dziwacznym połączeniu smaków, które wcale nie jest najgorsze. Bez wątpienia to oryginalna mieszanina, jakiej warto spróbować.

Dawkowanie i zażywanie

Kuracja miksturą wymaga dostosowania dawki i regularności spożycia. Przed użyciem każdorazowo słoik z miksturą należy wstrząsnąć, gdyż składniki nierozpuszczalne osadzają się na dnie. Pojedynczą dawkę 4 łyżek mikstury należy rozpuścić w szklance wody gorącej i wypić przed porannym posiłkiem.

Lek stosować należy profilaktycznie codziennie. Optymalną długością kuracji jest trzy tygodnie, jednak kurację można wydłużyć robiąc tygodniową przerwę co czwarty tydzień. Po dwóch cyklach przyjmowania czosnku z cytryną należy odczekać pół roku, by móc wrócić do kolejnej kuracji.

Efektywność

Efektywność kuracji czosnkowo cytrynowej widoczna jest już po dwóch cyklach, jednak nie można spoczywać na laurach, dlatego zaleca się by zachowując odpowiednie dawkowanie dbać o żyły i tętnice przez cały rok. Pamiętaj jednak iż więcej wcale nie znaczy lepiej i stosuj zalecane przerwy w kuracji.

Podczas przerw można za to spożywać rozłącznie czosnek i cytryny, które oddziałują na nasz układ krążenia w pozytywny sposób. Ponadto obydwa składniki są naturalnymi antybiotykami, które pomagają we wzmocnieniu odporności, chronią przed infekcjami i wpływają na nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *