nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze – jak sobie radzić z nadciśnieniem, diagnoza

Nadciśnienie tętnicze – Ciśnienie krwi to siła z jaką krew przepływa przez ludzkie ciało. Gdy jest zbyt wysokie ściany naczyń słabną a to niesie za sobą liczne zagrożenia dla zdrowia. Statystyki dowodzą, że w samych Stanach Zjednoczonych około 70 milionów osób cierpi na wysokie ciśnienie krwi. Problem ten rozpowszechnia się także  w krajach europejskich. Nadciśnienie tętnicze może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, niewydolności nerek i miażdżycy tętnic. Dlatego właśnie kluczowe znaczenie ma zapobieganie i wczesna diagnoza.

Nadciśnienie tętnicze i jego oblicza

Okazuje się, że nadciśnienie tętnicze może być spowodowane przez niezdrowy tryb życia lub uwarunkowania genetyczne. Wiemy na pewno, że problem rozwija się wraz z wiekiem i istnieją liczne czynniki, które temu sprzyjają. Zaliczamy do nich:

nadwagę

nadużywanie alkoholu lub narkotyków

częsty stres

nałogowe palenie papierosów

obturacyjna bezdech senny

zaburzenia pracy nerek

nowotwory nadnerczy

zaburzenia pracy tarczycy

nadmierne spożycie soli

siedzący tryb życia

przewlekły niedobór potasu i witaminy D

wrodzone wady

Jak radzić sobie z nadciśnieniem?

Liczne badania wykazały, że regularne spożywanie owoców i warzyw może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. To dlatego, że owoce i warzywa są bogate w składniki odżywcze, znane jako antocyjany.

Najważniejsze jest ograniczenie soli. Badania z 2012 roku jasno pokazują, że im mniejsze spożycie soli w codziennej diecie, tym mniejsze ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu krążenia. W diecie wysoką pozycję powinna znaleźć kurkuma oraz drożdże.

Aby skutecznie walczyć z nadciśnieniem warto również zmienić swoje nawyki jeśli chodzi o sport. Aktywność fizyczna dotlenia organizm i powoduje, że wszystkie narządy zaczynają pracować wydajniej.

Jako środek zachowawczy możesz zastosować również naszą recepturę, która jest bogata w liczne składniki odżywcze pozwalające na prawidłowy przepływ krwi.

Składniki:

daktyle

woda

seler

Umyj seler oraz daktyle i pokrój je na małe kawałki. Dodaj do wody i gotuj na wolnym ogniu przez 30 minut. Odcedź i spożywaj otrzymaną, smaczną herbatę bez ograniczeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *