Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Nadciśnienie tętnicze – jak sobie radzić z nadciśnieniem, diagnoza

Nadciśnienie tętnicze – Ciśnienie krwi to siła z jaką krew przepływa przez ludzkie ciało. Gdy jest zbyt wysokie ściany naczyń słabną a to niesie za sobą liczne zagrożenia dla zdrowia. Statystyki dowodzą, że w samych Stanach Zjednoczonych około 70 milionów osób cierpi na wysokie ciśnienie krwi. Problem ten rozpowszechnia się także  w krajach europejskich. Nadciśnienie tętnicze może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, niewydolności nerek i miażdżycy tętnic. Dlatego właśnie kluczowe znaczenie ma zapobieganie i wczesna diagnoza.

Nadciśnienie tętnicze i jego oblicza

Okazuje się, że nadciśnienie tętnicze może być spowodowane przez niezdrowy tryb życia lub uwarunkowania genetyczne. Wiemy na pewno, że problem rozwija się wraz z wiekiem i istnieją liczne czynniki, które temu sprzyjają. Zaliczamy do nich:

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

nadwagę

nadużywanie alkoholu lub narkotyków

częsty stres

nałogowe palenie papierosów

obturacyjna bezdech senny

zaburzenia pracy nerek

nowotwory nadnerczy

zaburzenia pracy tarczycy

nadmierne spożycie soli

siedzący tryb życia

przewlekły niedobór potasu i witaminy D

wrodzone wady

Jak radzić sobie z nadciśnieniem?

Liczne badania wykazały, że regularne spożywanie owoców i warzyw może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. To dlatego, że owoce i warzywa są bogate w składniki odżywcze, znane jako antocyjany.

Najważniejsze jest ograniczenie soli. Badania z 2012 roku jasno pokazują, że im mniejsze spożycie soli w codziennej diecie, tym mniejsze ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu krążenia. W diecie wysoką pozycję powinna znaleźć kurkuma oraz drożdże.

Aby skutecznie walczyć z nadciśnieniem warto również zmienić swoje nawyki jeśli chodzi o sport. Aktywność fizyczna dotlenia organizm i powoduje, że wszystkie narządy zaczynają pracować wydajniej.

Jako środek zachowawczy możesz zastosować również naszą recepturę, która jest bogata w liczne składniki odżywcze pozwalające na prawidłowy przepływ krwi.

Składniki:

daktyle

woda

seler

Umyj seler oraz daktyle i pokrój je na małe kawałki. Dodaj do wody i gotuj na wolnym ogniu przez 30 minut. Odcedź i spożywaj otrzymaną, smaczną herbatę bez ograniczeń!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *