utrata włosów

Utrata włosów – Jak sobie radzić, czym jest spowodowana, przepis

Utrata włosów to problem kosmetyczny dotykający zarówno kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. Włosy stają się słabsze, bardziej kruche i łamliwe. Człowiek każdego dnia traci kilkaset włosów i jest to zupełnie normalnym procesem. Kiedy jednak są nadmiernie osłabione zaczyna wypadać ich znacznie więcej, niż powinno. Istnieje wiele czynników, które wpływają na ten stan. Zalicza się do niech niewłaściwa dieta, częste narażenie na stres, nieprawidłowy styl życia oraz uwarunkowania genetyczne.

Walcząc z nadmierną utratą włosów dobrze jest zastosować naturalne leczenie, które nie narazi włosów i skóry głowy na działanie sztucznych chemikaliów a będzie tak samo skuteczne, jak komercyjne produkty.

Podamy Ci przepis, dzięki któremu samodzielnie zrobisz szampon przeciwdziałający wypadaniu włosów. Dzięki niemu nie będziesz musiał wydawać kroci na specjalistyczne szamponu a wszystko czego potrzebujesz to olejek eteryczny oraz witamina E. Wszystko to kupisz w aptece. Dodaj te składniki do swojego ulubionego szamponu i umyj włosy tak, jak robisz to zawsze.

Zastosuj się do przepisu a utrata włosów nie będzie Twoim problemem

Składniki:

szampon z naturalnym lub neutralnym odczynem pH

10 kropli olejku rozmarynowego – stymuluje on przepływ krwi i wzmacnia mieszki włosowe

10 kropli olejku cytrynowego – ma niesamowite właściwości antyseptyczne i orzeźwiające

2 kapsułki z witaminą E – najważniejszy składnik, który zapobiegnie wypadaniu włosów

Przygotowanie

Jak już wspominaliśmy przygotowanie produktu przeciwdziałającego wypadaniu włosów jest niezwykle proste. Wlej 10 kropli olejku rozmarynowego i 10 kropli olejku cytrynowego w szamponie. Dodaj dwie kapsułki z witaminą E. Na końcu dobrze wstrząśnij, aby wszystkie składniki się zmieszały. Oto Twój nowy szampon na wypadanie włosów.

Powinieneś używać tego szamponu za każdym razem, kiedy myjesz włosy. Dzięki jego właściwościom nastąpi stymulacja krążenia krwi w skórze głowy i regeneracja uszkodzonych mieszków włosowych. Wkrótce będzie można zobaczyć pierwsze rezultaty. Włosy zaczną rosnąć szybciej a ponadto przestaną nareszcie wypadać!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *