Zioła dla zdrowia psychicznego

Zioła dla zdrowia psychicznego – przeciwutleniacze, łagodzenie stresu

Zioła dla zdrowia psychicznego – czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, że nie pamiętałeś, co robiłeś przed dwoma minutami? W dzisiejszych czasach, przytrafia się to coraz większej ilości osób. Przeciążenie informacyjne, stres, a nawet asortyment toksyn środowiskowych, które napadają nas codziennie może mieć wpływ na funkcjonowanie mózgu. Poniższe dziewięć ziół ma wspaniałe właściwości wspierające pracę mózgu.

Mulungu Kora

 Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej i Środkowej używali Mulungu, aby uspokoić nerwy, poprawić nastrój i wspomóc sen.

Erythravine, jeden z aktywnych alkaloidów Mulungu, może również przyczynić się do zmniejszenia niepokoju i chronić funkcje mózgu.

Flawonoidy obecne w tej rośliny są znanymi przeciwutleniaczami i wykazano wspomagające zdrowie układu sercowo-naczyniowego i mózgu działanie.

Bacopa

Medycyna ajurwedyjska opiera się na Bacopa w celu poprawy pamięci, zmniejszenia stresu i wspieranie funkcji poznawczych. Naukowcy zaobserwowali zmniejszenie się wydalania kortyzolu – hormonu stresu. Dodatkowe badania wskazują, że może wspierać zdrowie fizyczne komórek mózgowych i oferuje pewną ochronę przed starzeniem się mózgu.

Zioła dla zdrowia psychicznego – świerzbiec właściwy

Mucuna wspiera wytwarzanie dopaminy, co poprawia pamięć. Właściwości przeciwutleniające Mucuna zwalczają również wolne rodniki i działają ochronnie na neurony.

Rhodiola rosea

Salidroside jest jednym ze związków znanych jako silny przeciwutleniacz.

Kalafonia zmniejsza zapalenie komórek nerwowych, ewentualnie ochrania przed neurotoksycznością.

Wyniki szwedzkiego badania wykazało, że oba związki zmniejszają zmęczenie, polepszają nastrój i obniżają wpływ stresu. Może to prowadzić do lepszej wydajności umysłowej i bardziej pozytywnej reakcji na sytuacje stresowe.

Zizyphus jujuba

Jest jednym z wielu ziół, które mogą wspierać zdrowie psychiczne powodując jednocześnie spokojny sen. Wspomaga ono również siłę psychiczną.

Męczennica

Ten tradycyjny ziołowy środek uspokajający był używany jako środek wspomagający sen od lat. Łagodzi niepokój , główną przyczynę zaburzeń snu dla wielu osób. Wstępne badania wskazują, że małe porcje męczennicy zapewniają osobom dorosłym spokojny sen.

Scutellaria lateriflora

Pochodzi z Ameryki Północnej, roślina ta ma długą historię stosowania dla uspokojenia nerwów, złagodzenie stresu, podnosząc nastrój i wspomagając sen .

Zioła dla zdrowia psychicznego – kava

Używana tradycyjnie na stres, niepokój i zaburzeniami snu, kava zawiera związki zwane kavalactones. Związki te oferują inne substancje niż opiaty i nienarkotyczne środki do podtrzymywania dobrego samopoczucia.

Szafran

Szafran, znany także jako Crocus sativus, stosowany jest jako przyprawa. Ma długą historię stosowania w celu pobudzenia zrównoważonego nastroju, łagodzenia stresu, niepokoju i uspokajania.

Nie tylko zioła

Zioła nie są jedynym sposobem, aby utrzymać mózg w zdrowiu. Lit i cynk to dwa naturalnie występujące minerały, które poprawiają pamięć, koncentrację oraz ogólny stan zdrowia. Regulują one również gospodarkę hormonalną i wspierają zdrowie tkanek mózgowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *