Promienna skóra

Promienna skóra – sposoby na promienną skórę, nawilżanie skóry

Promienna skóra wymaga prawidłowej pielęgnacji. Większość osób używa komercyjnych produktów, ale są również tacy, którzy wolą naturalne sposoby, wolne od chemikaliów. Niektóre znane rozwiązania naprawdę są skuteczne. Istnieje jednak kilka takich produktów, których nie powinieneś nigdy stosować na skórę twarzy!

Wazelina

Szybko radzi sobie ze spierzchniętymi ustami oraz suchością. Przyspiesza też gojenie się ran. Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy to warto z nią jednak uważać, ponieważ może się okazać, że w związku z jej właściwościami na twarzy pojawią się wypryski.

Alkohol

Jest antyseptyczny, oczyszcza rany i chroni przed zakażeniami. Ma zdolności do wysuszania wyprysków, ale przy długotrwałym stosowaniu na całej twarzy może spowodować rozpuszczenie DNA komórek skóry.

Lakier do włosów

Wiele osób używa go do wysuszania trądzików i innych defektów. Zapycha jednak pory i podrażnia skórę, więc tego rozwiązania warto unikać.

Promienna skóra – balsam do ciała

Przeznaczony jest do ciała a nie do twarzy. Skóra na ciele jest grubsza i lepiej przyswaja substancje zawarte w balsamach. Na twarzy mogą one wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Gorąca woda

Ma właściwości, które powodują, że pod jej wpływem otwierają się pory. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale może narazić skórę na pojawianie się nowych defektów, których przecież za wszelką cenę chcemy uniknąć.

Pasta do zębów

Wysusza trądzik , dlatego tak często jest stosowana. W jej składzie znajdują się jednak szkodliwe substancje chemiczne, które choć dobrze radzą sobie z pielęgnacją zębów, na wrażliwej skórze twarzy mogą wywołać mnóstwo niepożądanych skutków.

Nadtlenek wodoru

Ten potężny składnik przeznaczony jest do zapobiegania zakażeniom spowodowanym niewielkimi cięciami i oparzeniami, ale nie jest dobrym rozwiązaniem do leczenia trądziku. Nadtlenek wodoru może powodować reakcje zapalne i alergiczne.

Cytryna

Cytryna obfituje w korzyści zdrowotne, ale gdy jest stosowana zewnętrznie, może zakłócić równowagę pH w skórze, dlatego nigdy nie powinieneś używać jej na twarz.

Soda oczyszczona

W sieci można znaleźć mnóstwo informacji o dobroczynnym działaniu sody oczyszczonej, która ponoć świetnie rozprawia się z martwym naskórkiem. Okazuje się jednak, że te małe drobinki mogą prowadzić do podrażnień, ponieważ dla wrażliwej skóry twarzy są po prostu zbyt ostre.

Cukier

Powszechny sposób złuszczania martwego naskórka. Grube i ostre drobinki cukru nie nadają się jednak do stosowania na twarzy. Mogą powodować jej podrażnienia, czego warto unikać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *