Sposób na wrastający paznokcie

Sposób na wrastający paznokcie bez interwencji chirurgicznej!

Sposób na wrastający paznokcie – wrastające paznokcie to niezwykle częsty problem, z którym boryka się co najmniej jedna na pięć osób. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim może powodować ból i dyskomfort. Wielu pacjentów chcąc pozbyć się tego uporczywego kłopotu udaje się do lekarza, który usuwa wrośnięty paznokieć chirurgicznie.

Sposób na wrastający paznokcie

Jeżeli nie chcesz postępować tak, jak oni przeczytaj nasz artykuł do końca a zobaczysz, że to nie jest jedyna metoda! Pamiętaj, że możesz zastosować nasz sposób tylko wtedy, kiedy nie masz żadnej aktywnej infekcji. Wówczas musisz udać się do specjalisty.

Wszystko, co musisz teraz zrobić to przeczytać poniższą instrukcję i postępować zgodnie z nimi

  1. Zanurz nogi w gorącej wodzie, im cieplejsza, tym lepiej. Mocz przez około trzydzieści minut dwa razy na dobę. Ma to na celu zmiękczenie paznokci oraz zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się infekcji stóp. Do mycia używaj mydła antybakteryjnego.
  2. Przed kąpielom przygotuj sobie wszystkie niezbędne akcesoria i umieść je w zasięgu ręki. Mowa tu o nożyczkach, bawełnianej ściereczce i pęsecie.
  3. Po kąpieli wodnej osusz nogi czystym ręcznikiem i zacznij obcinać paznokcie na prosto. Okrągłe cięcie zwiększy ryzyko ponownego wrastania
  4. Używając sterylnej igły, wciągnij paznokieć od palca i delikatnie umieść bawełnę w odstępie między nimi. Bądź cierpliwy i nie naciskaj zbyt mocno. Umieść bawełnę pod wrastającym paznokciem, aby zapobiec podrażnieniu i infekcji palców, a następnie owiń siatkę wokół palca.
  5. Jeśli występuje zakażenie palców, ich kolor zmieni się na intensywnie czerwony lub ciemnoniebieski. Wówczas najlepiej jest udać się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki.
  6. Pozwól nogom oddychać. Będąc w domu nie zakładaj skarpet i butów.
  7. Kuracja powinna trwać około 2 tygodnie. Codziennie jednak zmieniaj bawełnę i sprawdzaj stan paznokcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *