domowy sposób na zaparcia

Domowy sposób na zaparcia i oczyszczenie jelit – najlepszy przepis

Domowy sposób na zaparcia i oczyszczenie jelit – zaparcia to często pojawiający się problem, który spowodowany jest różnymi czynnikami. Zalicza się do nich między innymi nieprawidłowa dieta, niewłaściwy tryb życia, zbyt małe spożycie wody, awitaminoza, wiek, brak błonnika i wiele, wiele innych. Oczywiście, zaparcia mogą być również następstwem licznych problemów zdrowotnych, dlatego jeśli utrzymują się podejrzanie długo i żaden sposób walki z nimi nie pomaga należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

Statystyki jasno pokazują, że z powodu zaparć może cierpieć nawet co dziesiąta osoba. Na szczęście istnieje naturalny sposób na to, aby poprawić i wyregulować prawidłową perystaltykę jelit, co skutecznie rozwiąże problem.

Eksperci medyczny w Quebec znaleźli doskonały patent, który może skutecznie zwalczać zaparcia. Jest to domowej roboty dżem oczyszczający, który jest w stanie, dzięki swoim właściwościom, poradzić sobie nawet z najbardziej przykrymi zaparciami.

Jak go przygotować? Okazuje się, że to bardzo proste. Składniki, które potrzebne są do przyrządzenia receptury znajdują się niemalże w każdym domu a jeśli nie, to są łatwo dostępne.

Domowy sposób na zaparcia – składniki

Owoce należy rozdrobnić nożem i dodać do wrzącej wody. Gotowanie kontynuować tak długo, aż mieszanka odpowiednio nie zgęstnieje. Podane składniki wystarczą na przygotowanie około 20 porcji. Dżem może być zjadany przez wszystkich, bez względu na wiek. Można spożywać go wraz ze śniadaniem na przykład w połączeniu z jogurtem albo musli.

Śliwki są doskonałym źródłem błonnika. Ponadto w ich składzie znajduje się także sorbitol, który ma zdolność do rozluźniania stolca. Usuwa więc zaparcia zaledwie w kilka godzin po spożyciu.

Dodatkowo można również umieścić kilka suszonych śliwek w szklance z wodą na noc a następnego dnia zjeść je rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *