Domowy sposób na brodawki

Domowy sposób na brodawki – sprawdź jak usunąć brodawki!

Domowy sposób na brodawki – brodawki to łagodne narośla skórze, które często mylone są z typowymi znamionami pojawiającymi już podczas urodzenia. Nie są one niebezpieczne dla zdrowia, ale stanowią uporczywy problem estetyczny osobom, które się z nimi zmagają. Zwykle nie są nawet bolesne, choć nie jest to regułą, gdyż niektórzy pacjenci gabinetów dermatologicznych uskarżają się na liczne dolegliwości. Ponadto wyglądają nieładnie i to właśnie dlatego wszyscy chcą je szybko usunąć.

Domowy sposób na brodawki

Jeżeli obawiasz się, że po usunięciu brodawki pojawią się u Ciebie jakiekolwiek skutki uboczne powinieneś zapoznać się z naszym artykułem. Zanim jednak zaczniesz wdrażać jakiekolwiek metody leczenia powinieneś dokładnie określić typ brodawki. Wyróżniamy brodawki wirusowe oraz zakaźne, które spowodowane są w większości przypadków wirusem HPV. Równie dobrze może to być jedynie łagodna fibroma skóry. Istnieją też brodawki, które nazywane są płazami śródręcza. Zwykle znajdują się na pachach i cechuje je podatność na rozciąganie.

Jeśli liczba Twoich brodawek wzrasta powinieneś pomyśleć o ich usunięciu. Mogą zacząć krwawić oraz powodować podrażnienia. Warto skonsultować się z dermatologiem, ponieważ to on zajmuje się specjalistycznym usuwaniem podobnych zmian. Zaleci jak postępować i zdiagnozuje typ brodawki, którą chcemy usunąć. Może zasugerować ich całkowite lub częściowe usunięcie, co zmniejszy rozmiar i pomoże szybciej wyleczyć problem innymi, alternatywnymi i bezinwazyjnymi sposobami.

Krioterapia (leczenie ciekłym azotem) jest najczęstszą i szeroko stosowaną metodą usuwania brodawki. Twój dermatolog prawdopodobnie zaproponuje Ci to rozwiązanie. Przed decyzją przeprowadź samodzielne badanie i dowiedz się wszystkiego na temat innych metod leczenia, efektów ubocznych, zakresu cen każdego zabiegu.

Możesz zastosować również medycynę estetyczną

Zapytaj Twojego dermatologa czy nie możesz zastosować alternatywnych metod. Mogą one okazać się równie skuteczne. Wiele osób chwali świeży sok z cebuli, sodę oczyszczoną i różnego rodzaju nalewki. Wszystko możesz wykonać samodzielnie. Mieszankę wszystkich tych składników zastosuj bezpośrednio na brodawkę.

A może taśma klejąca?

W 2002 roku przeprowadzono badanie skuteczności taśmy klejącej i ciekłego azotu w grupie badaczy. Naukowcy polecili pacjentom nałożenie na brodawkę lepkiej taśmy i usunąć martwą skórę kamieniem pumeksowym. W ten sposób usunięto brodawki u 85% pacjentów cierpiących na tę przypadłość.

Leczenie w postaci ciekłego azotu było skuteczne w 60%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *