Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne w młodym wieku – jak z nimi walczyć, sposoby

Zmarszczki mimiczne to temat trudny dla każdej kobiety. Każda z nas chciałaby jak najdłużej im zapobiegać i cieszyć się piękną, gładką i młodą skórą. Niestety, wiele zależy w tym przypadku również od skłonności genetycznych i od rodzaju skóry. Niektóre młode kobiety, pomimo intensywnej pielęgnacji swojej skóry twarzy, już po ukończeniu dwudziestego roku życia skarżą się na pierwsze zmarszczki na swojej twarzy.

Czym są zmarszczki mimiczne?

Najczęściej są to właśnie zmarszczki, które wynikają z żywej mimiki twarzy. Osoby, które często się śmieją lub wykonują pewne grymasy swojej twarzy, mogą spodziewać się ich pojawienia bardzo szybko. Dotyczy to również osób palących papierosy (u nich zmarszczki pojawiają się wokół ust) oraz niedowidzących (są skutkiem częstego mrużenia oczu, kiedy okulary są źle dopasowane). Niektórzy twierdzą, że takie zmarszczki nadają twarzy uroku i prawdziwości, inni zaś chcą je zwalczyć.

Czy można usunąć zmarszczki mimiczne domowymi sposobami?

Istnieje wiele domowych sposobów, które pomagają w walce ze zmarszczkami. Są to między innymi:

joga twarzy,

masaże kostkami lodu zawiniętymi w ręcznik,

używanie zimnej wody do mycia skóry oraz do jej skrapiania,

domowe silnie nawilżające maseczki nakładane na twarz.

Kiedy pierwsze zmarszczki są bardzo delikatne i płytkie, wówczas można liczyć, że takie sposoby pomogą je nieco wygładzić. Najczęściej jednak, zmarszczki mimiczne stają się dość szybko widoczne i głębokie. Wówczas te metody mogą jedynie poprawić wygląd skóry, ale zmarszczek nie zlikwidują. Najlepiej zdecydować się na dobrej jakości krem przeciwzmarszczkowy, przeznaczony do tego typu skóry.

Co powinien mieć w składzie dobry krem na zmarszczki?

Przede wszystkim, warto zainwestować w kosmetyk silnie nawilżający, zawierający retinol, witaminę E oraz mocznik.

Poleca się kremy z kwasem hialuronowym, który powoduje naturalną produkcję kolagenu.

Warto wybierać kosmetyki z koenzymem Q10.

W składzie musi znajdować się też filtr przeciwsłoneczny. Zmarszczki są często wynikiem wystawiania skóry na szkodliwe promieniowanie UV.

Skuteczna walka ze zmarszczkami mimicznymi

Bywa, że zmarszczki mimiczne stają się tak głębokie i wyraźne, że nawet dobry krem nie jest w stanie sobie z nimi poradzić. Niestety, w pewnym momencie skóra starzeje się już dość intensywnie i nie wystarczy samo jej nawilżanie. Wówczas warto udać się do zaprzyjaźnionego gabinetu kosmetycznego i porozmawiać  o opcjach ewentualnych zabiegów.

Medycyna estetyczna daje obecnie wiele możliwości walki ze zmarszczkami. Wiele kobiet decyduje się na zabieg z użyciem nici chirurgicznych lub na botoks. Wyniki takich zabiegów utrzymują się dość długo i są widoczne gołym okiem. Można się na nie zdecydować nawet w dość młodym wieku, jeżeli zachodzi faktycznie taka potrzeba.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *