grzybica paznokci

Grzybica paznokci – jak sobie radzić z grzybicą paznokci

Grzybica paznokci – okazuje się, że grzybica paznokci to powszechny problem będący następstwem zakażenia grzybiczego powodującego liczne zmiany w obrębie paznokcia. Schorzenie daje pierwsze objawy w postaci białych lub żółtych plamkach na paznokciach. Im bardziej zaawansowane są zmiany tym wyraźniej widać kruszenie krawędzi paznokcia, odbarwienia, zgrubienia i złuszczenia.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono analizę, z której jasno wynika, że tylko na terenie USA z powodu grzybicy paznokcia cierpi aż 35 milionów osób. Choroba ta pojawia się tak często u kobiet, jak i u mężczyzn.

Istnieje mnóstwo leków, kremów i maści, które mają za zadanie zneutralizować działanie grzybów odpowiedzialnych za powstawanie choroby. Zanim jednak po nie sięgniemy warto zastanowić się czy nie lepiej będzie spróbować na początku domowych, naturalnych i bezpiecznych środków zaradczych pozbawionych licznych związków chemicznych.

Grzybica paznokci – poniżej prezentujemy kilka sposobów na walkę z grzybicą paznokci, które zaczerpnięte zostały z medycyny ajruwedyjskiej.

Olejek z drzewa herbacianego – wykazuje silne właściwości przeciwgrzybicze, które pomagają w skutecznym leczeniu zakażeń spowodowanych obecnością grzybów. Można stosować go również na paznokcie. W jaki sposób? Specjaliści radzą, aby nakładać olejek miejscowo, bezpośrednio na zmienione chorobowe miejsca. Jeśli skóra jest wrażliwa można zmieszać go na przykład z kojącym olejkiem migdałowym.

Czosnek – zawarta w nim allicyna będąca aktywnym związkiem jest naturalnym i niezwykle skutecznym środkiem grzybobójczym. Nakładając na paznokieć olejek czosnkowy natychmiast odczujesz ulgę a Twój stan z dnia na dzień będzie się poprawiał. Stosujemy go tak, jak olejek z drzewa herbacianego, czyli miejscowo.

Ocet jabłkowy – mieszaninę octu z ciepłą wodą można zastosować jako skuteczną terapię uzupełniającą do leczenia grzybicy paznokci. Zamiast tego można również użyć peelingu z gruboziarnistej mąki ryżowej zmieszanej z octem jabłkowym. Zastosuj bezpośrednio na zmieniony chorobowo obszar a grzybica powinna zacząć ustępować.

Oliwa z oliwek – posiada naturalne właściwości przeciwgrzybicze, które czynią ją niezwykle skuteczną w walce z grzybicą paznokci. Jak jej używać? Wystarczy zmieszać oliwę z oregano i nałożyć bezpośrednio na chory paznokieć. Leczenie powinno trwać przez około trzy tygodnie.

Grzybicę możesz leczyć również w alkoholu lub nadtlenku wodoru. Zmieszaj jedno lub drugie w równych proporcjach z wodą i w takiej kąpieli mocz stopy przez około 20 minut. Następnie dokładnie je osusz.

Jedzenie probiotyczne – jeśli cierpisz na grzybicę paznokci to na czas leczenia wzbogać swoją dietę o kefir, jogurty lub inne produkty probiotyczne

Kurkuma – po raz kolejny udowadnia nam, że jej zastosowanie jest wieloaspektowe. Zrób pastę z kurkumy i wody i nałóż mieszankę na zmienione chorobowo miejsce. Pozostaw do wyschnięcia a następnie spłucz wodą.

Cebula – ciekawym i co najważniejsze skutecznym rozwiązaniem jest także pocieranie chorych paznokci plastrami cebuli. Jest to niezwykle skuteczne w walce z grzybicą.

Witamina E – jest niezbędna do leczenia grzybicy paznokci. Olejek z witaminą E należy stosować na paznokcie co najmniej dwa razy dziennie. W ten sposób zapewnisz sobie również stymulację zdrowego wzrostu paznokcia.

Czy grzybicy można zapobiegać?

Jak powszechnie wiadomo zapobieganie jest najlepszym sposobem walki z chorobą. Upewnij się więc, że stosujesz wszelkie środki ostrożności, które mogłyby wywołać grzybicę paznokci. Powinieneś:

zadbać o właściwą higienę – paznokcie powinny być krótkie, stopy suche i czyste

dezynfekować stare buty – w sklepach dostępne są dezynfekcyjne płyny lub proszki, które wystarczy tylko umieścić w bucie, aby zapobiec ponownemu zakażeniu

nosić również odpowiednie buty – najlepiej te, które zapewnią stopie oddech

unikać chodzenia na boso w miejscach publicznych

często myć dłonie i stopy – zwłaszcza jeśli masz bezpośredni kontakt z osobą cierpiącą z powodu grzybicy paznokcia

Komentarze

  1. Moja mama choruje na cukrzycę i bardzo często łapie grzybice. bardzo jej to przeszkadza i ciągle próbuje nowych metod. ostatnia okazała się bardzo prosta i skuteczna. Zaczeła przyjmowac taksyfolinę, z modrzewia dahurskiego. Stosuje również witaminę c i e.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *