cukrzyca

Cukrzyca a nerki i wątroba – oczyszczanie, ochrona, profilaktyka

Cukrzyca jest chorobą metaboliczna, która polega na niewłaściwej podaży insuliny do krwi. Jej ilość nie jest wystarczająca, by obniżyć stężenie cukru we krwi, zatem może dochodzić do hiperglikemii. Pracę nerek i wątroby może pomóc wyregulować specjalna mieszanka. To produkt, który chroni przed cukrzycą i pomaga ją wyleczyć!

Cukrzyca – nerki i wątroba – sprawne oczyszczanie organizmu

Nerki oraz wątroba są bardzo istotnymi organami w ciele człowieka. Są typowymi „oczyszczalniami”. Wszelkie toksyny i zanieczyszczenia zmierzające do organizmu drogą przewodu pokarmowego, trafiają właśnie tam. Zostają przetworzone i przefiltrowane. Substancje pożądane trafiają do organizmu, a niepożądane zostają z niego usunięte. Aby nerki i wątroba funkcjonowały sprawnie, należy im dostarczać pracy, ale nie w nadmiarze. Trzeba od czasu do czasu zadbać o ich oczyszczenie i wyregulowanie ich pracy. Możemy to czynić spożywając regularnie specjalne mieszanki. Jeśli będą one zawierały składniki regulujące pracę wątroby i nerek, wówczas ich praca będzie sprawniejsza.

Cukrzyca a wątroba i nerki

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, wskutek której mogą ucierpieć nerki. Nieprawidłowy metabolizm glukozy we krwi może być przyczyną ich uszkodzenia. Podobnie rzecz ma się z wątrobą. Cukrzyca jest obecnie jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Dotyczy ludzi w każdym wieku i nie zależy od statusu materialnego. Chorują zarówno bogaci jak i biedni. Ma swoje przyczyny genetyczne, jednak cukrzyca typu 2 zależy między innymi od diety i trybu życia. Chcąc walczyć z cukrzycą, powinniśmy zacząć od usprawnienia pracy wątroby i nerek. Dobrze funkcjonujące nerki i wątroba wspomogą prawidłowy wyrzut insuliny i pracę trzustki wydzielającej insulinę.

Produkt, który chroni przed cukrzycą

Do sporządzenia mikstury chroniącej przed cukrzycą potrzebujemy nasion rdestu ptasiego. Możemy go kupić w dobrych sklepach z ziołami lub sklepach ekologicznych. Nasiona te należy pozostawić na noc zalane szklanką wody do spęcznienia. Rano należy spożyć powstałą miksturę na czczo. Można do niej dodać owoce, mleko lub miód by miała lepszy smak. Regularne spożywanie tej mieszanki pozwoli w sposób naturalny usprawnić prace nerek. Poprawia się też oczyszczanie organizmu przez wątrobę. Rdest ptasi jest od wieków wykorzystywany w zielarstwie jako skuteczny lek na wiele dolegliwości wątroby i nerek.

Mieszanka z rdestu ptasiego pozwala poprawić produkcję insuliny w organizmie cukrzyka. Dzięki temu insulina zostaje prawidłowo wyrzucana, co pozwala samodzielnie kontrolować poziom cukru we krwi. Po kilku tygodniach stosowania rdestu ptasiego możemy zaobserwować pierwsze wyniki. Jednym z nich jest konieczność stosowania mniejszych dawek insuliny. Wynika to stąd, że poprawiają się wyniki glikemii. Bardzo ważne jest, by podczas stosowania tej kuracji nie rezygnować z leczenia konwencjonalnego. Nadal bardzo istotny jest pomiar glikemii i kontrolowanie swojej diety. Mieszanka z rdestu ptasiego ma jedynie pomóc w wyrównaniu poziomu glukozy we krwi. To z kolei będzie wpływało bezpośrednio na nasze lepsze samopoczucie. Być może nawet uda się w ten sposób wyleczyć cukrzycę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *