Ciemne przebarwienia

Ciemne przebarwienia – jak się pozbyć ciemnych przebarwień, sposoby

Ciemne przebarwienia – Istnieje mnóstwo czynników, które sprawiają, że skóra staje się ciemna, matowa i zniszczona. Zaliczają się do nich nadmierna ekspozycja na słońce, zanieczyszczenia środowiskowe oraz długotrwałe stosowanie kosmetyków przeładowanych chemią. W takich sytuacjach skóra zaczyna tracić swój blask i pojawiają się na niej ciemne przebarwienia. Większość osób za wszelką cenę stara się znaleźć na to skuteczny sposób – niestety, bezskutecznie.

Ciemne przebarwienia

Ludzie potrafią wydawać setki tysięcy złotych na produkty kosmetyczne gwarantujące wysoką skuteczność. W ofercie aptek i drogerii znaleźć można długą listę kremów rozjaśniających skórę i mnóstwo masek, ale wszystkie są niestety wypełnione sztucznymi i szkodliwymi substancjami chemicznymi, które ostatecznie przynoszą więcej szkody niż pożytku. Zamiast korzystać z nich lepiej poszukać równie skutecznych i w pełni naturalnych alternatyw. Istnieje kilka przepisów, które pozwolą rozjaśnić matową skórą twarzy a jednocześnie poprawić stan cery.

Poniższe lekarstwo wykonane jest z jogurtu, miodu oraz soku cytrynowego. Jogurt jest produktem mlecznym, który zawiera w swoim składzie ogromną ilość substancji odżywczych. Te są niezwykle dobre dla skóry, ponieważ dostarczają jej niezbędnego kwasu mlekowego – ma on właściwości wybielające. Z kolei miód wykazuje wysokie właściwości nawilżające.

Posiada też właściwości antybakteryjne, dzięki czemu przy jego stosowaniu usuwane są przebarwienia i blizny typowe dla zmian trądzikowych. Cytryna natomiast jest kwasem, który w sposób całkowicie naturalny rozjaśnia cerę. W jej składzie znaleźć można wysokie stężenie witaminy C, która jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy.

Jak wykonać?

To proste. Do przygotowania potrzebne będą:

miód

sok cytrynowy

jogurt

Sposób przygotowania

Wszystkie produkty wymieszać na jednolitą masę. Nałożyć miksturę na twarz i pozostawić na kwadrans. Po tym czasie spłukać ciepłą wodą a na koniec nałożyć ulubiony krem. Tę procedurę można powtarzać kilka razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *