herbata imbirowa

Herbata imbirowa – dlaczego warto pić herbatę imbirową?

Herbata imbirowa –  przewlekłe zapalenia mogą stanowić poważne zagrożenie dla funkcjonowania całego organizmu. Często zdarza się również, że jest ono odpowiedzialne za powstanie wielu innych chorób – na przykład tych związanych z układem sercowo-naczyniowym. W poczet chorób wywołanych permanentnym stanem zapalnym zalicza się również cukrzyca, zapalenie stawów, choroby układu oddechowego, choroby autoimmunologiczne, a nawet choroba Alzheimera!

Cierpiąc na zapalenie nic tak nie ukoi jego objawów jak imbirowa herbata. Jej przeciwzapalne właściwości są niezwykle silne. Potrafi stworzyć naturalną barierę ochronną dla organizmu, a dzięki temu zmniejszyć dolegliwości związane ze stanem zapalnym i bólami mięśniowo-stawowymi.

Wspomaganie układu odpornościowego

W imbirze można znaleźć mnóstwo właściwości oddziałujących korzystnie na układ immunologiczny. Zawdzięcza się to wysokiej zawartości gingerdiolu, który wykazuje cechy umożliwiające zwalczanie wirusów, grzybów oraz bakterii. Właśnie dzięki temu następuje zwalczanie infekcji, przeziębienia oraz grypy.

Wspomaganie procesów trawiennych

Wśród licznych korzyści wynikających ze spożywania imbiru znajdą się również te, które pomagają zwalczyć problemy ze strony funkcji trawiennych. Korzyści te pochodzą z takich substancji jak gingeroli i szogaol, które dodatkowo wzmagają także wchłanianie składników pokarmowych.

Imbir pomaga w zaparciach, uszkodzeniach żołądka, wzdęciach, nudnościach, wymiotach, skurczach i biegunkach oraz wielu innych chorobach trawiennych.

Poprawia krążenie

Jeśli cierpisz z powodu wysokiego ciśnienia krwi oraz wysokiego stężenia złego cholesterolu to herbata z imbirem jest stworzona dla Ciebie. Wspomaga ona prawidłowy przepływ krwi, zwalcza markery odpowiedzialne za choroby sercowo-naczyniowe, oczyszcza też tętnice z blaszek, które się w niej gromadzą prowadząc do miażdżycy, udaru mózgu oraz zawału serca.

Zwalcza choroby nowotworowe

Jak już wspomniano imbir ma silne właściwości przeciwzapalne co nie jest obojętne wobec komórek nowotworowych. Zawarte w imbirze składniki zatrzymują proliferację oraz przerzuty. Przeprowadzone badania jasno dowodzą, że imbir skutecznie zwalcza liczne rodzaje nowotworów. Na liście znajdą się między innymi chłoniaki, rak wątroby, prostaty, trzustki, płuc, jelita grubego, piersi, skóry oraz pęcherza moczowego.

Poprawia funkcje mózgu

Imbir chroni mózg przed silnym stresem, apoptozą i stanami zapalnymi toczącymi się w jego obrębie. Poprawia też funkcję pamięci i zdolności poznawczych. Udowodniono, że w tym zakresie imbir jest szczególnie korzystny dla kobiet w średnim wieku.

Jak zrobić własną herbatę imbirową?

Herbatę imbirową przygotować można tak naprawdę w bardzo prosty sposób. Herbata imbirowa jest trwała i można przechowywać ją bardzo długo.

Składniki, których potrzebujesz do jej wykonania to:

  • jedna szklanka wody
  • cztery lub sześć plasterków surowego imbiru
  • naturalny miód do smaku
  • ceramiczny rondel

Herbata imbirowa – jak przygotować?

Na początek do garnka wlej wodę i doprowadź ją do wrzenia. Następnie dodaj kilka plasterków imbiru i obniż temperaturę. Gotuj na wolnym ogniu przez około kwadrans i schłódź. Na koniec dopraw do smaku odrobiną miodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *