Poród w prywatnym szpitalu – dlaczego warto?

Dzień narodzin dziecka jest jednym z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety. Zanim wybierzesz szpital do porodu, zwróć uwagę na warunki, jakie w nim panują. Zapytaj znajome mamy, czy polecają ci placówkę, w której rodziły. Możesz również zapoznać się z rankingiem Fundacji Rodzić po Ludzku. Sprawdź, czy warto wybrać prywatną klinikę położniczą!

Poród w prywatnym szpitalu – wygoda i bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy planujesz poród naturalny, czy przygotowujesz się do cesarskiego cięcia, możesz wybrać szpital prywatny. Placówka organizuje zajęcia w szkole rodzenia, dzięki czemu przyszli rodzice mogą przygotować się do porodu i opieki nad dzieckiem. Wspólnie z położną przygotujesz plan porodu, w którym przedstawisz swoje potrzeby związane z narodzinami maluszka.

Jeśli cenisz sobie komfort i prywatność, rozważ poród w prywatnym szpitalu. W ten sposób zyskasz też pewność, że personel będzie respektował twoje prawa. Medicover umożliwia wybór lekarza i położnej, którzy będą towarzyszyli ci podczas porodu.

Zastanawiasz się, czy warto wybrać pakiet porodowy w Medicover? Placówka niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce w Rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku, zarówno na Mazowszu, jak i w skali ogólnopolskiej. To potwierdza najwyższe standardy leczenia.

Co obejmuje pakiet porodowy w prywatnej klinice?

Prywatny szpital kładzie nacisk na bezpieczeństwo i komfort, dlatego niezbędne badania wykonuje się na miejscu. Każdy noworodek zostanie zaszczepiony przeciw WZW B i gruźlicy. Ponadto maluszek będzie poddany badaniom przesiewowym:

  • słuchu;
  • w kierunku SMA (rdzeniowego zaniku mięśni);
  • w kierunku fenyloketonurii, hipotyreozy i mukowiscydozy.

Długość pobytu w szpitalu uzależniona jest od metody porodu. W przypadku cesarskiego cięcia pacjentka spędza 3 dni w klinice, jeśli natomiast rodzi naturalnie, przebywa w niej 2 doby. Warto również zwrócić uwagę na pakiet prestige. Umożliwia on przedłużenie pobytu do 5 dni, a pacjentka korzysta w tym czasie z luksusowego apartamentu.

Do dyspozycji świeżo upieczonej mamy pozostaje fizjoterapeuta uroginekologiczny i doradca laktacyjny. W razie potrzeby może również umówić się na konsultację dietetyczną. Po 5–7 dniach od porodu kobieta powinna zgłosić się na wizytę kontrolną u ginekologa i położnej. Każda mama dostaje wyprawkę dla maluszka, w której znajdzie poduszkę do karmienia i otulacz marki La Millou.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szpitala do porodu?

Szpital Medicover ma certyfikat akredytacyjny, wydawany przez Ministra Zdrowia. To oznacza, że placówka dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą medyczną i nowoczesnym sprzętem. Klinika oferuje naturalne i farmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego.

Prywatny szpital Medicover ma II stopień referencyjności, co oznacza, że zapewnia specjalistyczną pomoc kobietom w ciąży zagrożonej. Dodatkowo placówka jest przygotowana do narodzin maluszków z niską masą urodzeniową czy zaburzeniami oddychania. Klinika sprawuje też opiekę nad dziećmi urodzonymi w ciężkiej zamartwicy lub przed 35. tygodniem ciąży. Ponadto w szpitalu, na tym samym piętrze co Oddział Położniczy, znajduje się Oddział Neonatologii i Intensywnej Opieki nad Noworodkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *