Jaki jest prosty sposób na szczupłą sylwetkę?

Odchudzasz się już pół roku i nie widzisz rezultatów? Próbujesz kolejnych diet i po szybkiej stracie kilogramów widzisz równie szybki ich powrót? Odchudzanie nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie gdy popełniasz jeden najważniejszy błąd. Nie zmieniasz swojego stylu życia. W większości przypadków przyczyną nadmiaru kilogramów są złe nawyki żywieniowe. Wystarczy je zmieniać, aby bez większego wysiłku i wyrzeczeń osiągnąć upragnioną sylwetkę.

Domowe jedzenie vs na wynos

Na około wciąż mówi się o zdrowym odżywianiu. Czym właściwie ono jest? Czy zwiększenie ilości spożywanych warzyw i owoców wystarczy, aby posiłki stały się zdrowsze? Niekoniecznie! W końcu smażone na głębokim oleju warzywa również nie należą do najzdrowszych dań, a już na pewno małokalorycznych.

Największym błędem w odżywianiu wielu osób jest sięganie po szybkie i proste dania. Dotyczy to dań gotowych, które możesz szybko odgrzać lub przygotować w domu z półproduktów. Problemem są także dania na wynos, które coraz częściej zastępują nie tylko obiad w pracy, ale także śniadanie i kolację. Szybka przekąska w postaci frytek czy kebaba nawet w wersji vege, nie należy do najzdrowszych opcji obiadowych.

Aby zdrowo się odżywiać, musisz mieć pełną kontrolę nad składem swoich posiłków. A tę zyskasz jedynie, samodzielnie przygotowując dania w domu. Wówczas możesz kontrolować ilość dodanego tłuszczu, zdecydować się na zamianę twarogu z pełnotłustego na chudy czy choćby dodać dodatkową porcję warzyw do szybkiego risotto.

Walka ze złymi nawykami jest walką o szczupłą sylwetkę

Wprowadzenie zdrowego odżywiania na co dzień może być problemem, ponieważ niezbędna jest zmiana pewnych nawyków. Zamiast wychodzić w biegu do pracy i kupować po drodze kawę i kanapkę na wynos – zjedz pożywne śniadanie w domu i zabierz swój lunch do pracy. Jeśli nie masz czasu zjeść śniadania w domu, zabierz je do pracy. Przydadzą Ci się pojemniki plastikowe, do których zapakujesz wszystkie posiłki. Unikniesz kupowania śmieciowego jedzenia i spożywania go szybko w drodze do pracy.

To samo dotyczy pewnych nawyków zakupowych. Zwróć uwagę na skład produktu, porównaj wartości odżywcze płatków śniadaniowych, wędlin czy słodyczy różnych firm i unikaj tych, które mają dużą ilość dodanego cukru, oleju palmowego czy innych niezdrowych substancji konserwujących. Nie kupuj gotowych dań. Zamiast tego sięgnij po przepisy na obiad w 15 min, które możesz przygotować po przyjściu z pracy. Nie próbuj swoich złych nawyków żywieniowych tłumaczyć brakiem czasu.

Zmiana stylu życia na zdrowy jest kluczem do szczupłej sylwetki. Wystarczy dobrze przeanalizować dotychczasowy jadłospis, unikać półproduktów i gotowych dań oraz tych zamawianych na wynos, aby szybko zobaczyć zmiany w swojej sylwetce. Wyposaż kuchnię w pojemniki plastikowe i zapewnij sobie domową dietę pudełkową, dbając o skład swoich posiłków. Ponadto 30 min aktywności fizycznej każdego dnia przyspieszy spalanie tłuszczu w organizmie. Osiągniesz wymarzoną sylwetkę na znacznie dłuższy czas, jeśli tylko zmienisz swoje nawyki żywieniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *