napój z kurkumy

Napój z kurkumy – przyprawa, naturalna medycyna, domowe sposoby

Napój z kurkumy – Depresja jest chorobą psychiczną. Jednak niewiele osób wie, że ma podłoże somatyczne. A co za tym idzie – można ją leczyć za pomocą odpowiedniej diety! Napój z kurkumy może idealnie pomóc w walce z tą podstępną chorobą! Oprócz tego radzi sobie też z uśmierzaniem bólu.

Kurkuma – przyprawa lecznicza

Kurkumę zwykle dodaje się do potraw w celu wzbogacenia ich smaku, aromatu oraz nadania intensywnie żółtego koloru. Ta niepozorna przyprawa ma jednak mnóstwo ciekawych właściwości. Potrafi zwalczać komórki nowotworowe! Oprócz tego obniża poziom homocysteiny, która obok cholesterolu jest głównym markerem chorób serca i miażdżycy. Usuwa z organizmu toksyny i obniża ryzyko zachorowania na choroby serca. Trudno jest wymienić wszystkie jej dobroczynne właściwości! Warto zaopatrzyć się w większą ilość kurkumy i nauczyć przyrządzania prostej lemoniady z dodatkiem tej przyprawy.

Kurkuma kontra leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne nie są niestety zbyt dobre w walce z tą chorobą. Pozwalają stłumić objawy choroby, ale zasadniczo nie sprawiają, że pacjent czuje się lepiej. Nie niwelują podstawowego problemu choroby, która może mieć różne podłoże. Antydepresanty powodują też szereg skutków ubocznych. Co najgorsze – uzależniają. Próbując leczyć depresję warto wspierać się naukami z dalekiego Wschodu. Tam od lat wykorzystuje się naturalne kuracje w leczeniu powszechnych dolegliwości. Kurkumina zawarta w przyprawie ma silne właściwości przeciwzapalne. Od jakiegoś czasu spekuluje się, że depresja ma właśnie podłoże zapalne. Stąd też wykazano, że regularne spożywanie kurkumy może pomóc w walce z depresją! Jest ona skuteczniejsza, a na pewno zdrowsza niż antydepresanty!

Przepis na napój z kurkumy

Lemoniada z kurkumy to bardzo prosty przepis. Wystarczy zmieszać ze sobą wodę, sok z cytryny, kilka łyżeczek sproszkowanej kurkumy i dosłodzić wszystko miodem. Można też zmieszac kurkumę z wodą oraz mlekiem roślinnym (na przykład kokosowym). Taki napój będzie idealny na zimowe dni. Rozgrzewa, pobudza, no i dodaje sił do walki z depresją.

Kurkuma – właściwości przeciwbólowe

Z powodu silnych właściwości przeciwzapalnych, kurkuma może leczyć różne choroby o podłożu zapalnym objawiające się silnym bólem. Możemy zatem stosować napój z kurkumy, gdy boli nas ząb, jesteśmy przeziębieni lub mamy nieżyt nosa. W sytuacjach, gdy wszystko nas boli, warto wykorzystać wszystko, co może potencjalnie pomóc w walce z bólem i stanem zapalnym.

Warto wiedzieć, że aby kurkuma ujawniła swoją leczniczą moc, powinna być wysokiej jakości. Najlepiej więc utrzeć ją samodzielnie na tarce. Można też zakupić u lokalnych dystrybutorów oryginalnych azjatyckich przypraw. Lepiej unikać kurkumy popularnych marek z marketów. Jest ona praktycznie „wyprana” ze wszystkich zdrowotnych właściwości. Wynika to z procesów technologicznych, którym musi zostać poddana.

Regularne picie napoju z kurkumy w depresji może zniwelować przykre objawy. Nie wyleczy ona jednak nagle chorego z ciężkiej depresji. Wsparcie rodziny i przyjaciół oraz terapia psychologiczna są tu niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *