Zumba Toning

Zumba Toning – co to jest? Jakie efekty daje trening zumby.

Zumba Toning – powszechnie już znana zumba pokazuje się w coraz to nowych odsłonach. Nowe warianty ćwiczeń mają nie tylko urozmaicić poznane już dobrze elementy tych dynamicznych zajęć, ale są wprowadzane również po to, by uaktywniać coraz to obszary ciała i pracować nad nim inaczej niż do tej pory. Ani nasze ciało ani umysł nie znoszą monotonii, dlatego nowe elementy wprowadzają aurę tajemnicy, niepewności i radość z poznawania nowych form aktywności.

Zumba toning – co to jest?

Czy wyobrażacie sobie tańczyć zumbę przy wolniejszych rytmach niż dotychczas? A czy wyobrażacie sobie ćwiczyć tak, jak dotychczas, ale operując przy tym ciężarkami? No właśnie. A zumba toning, to właśnie odrobinę wolniejsze tempo ćwiczeń, ale utrudnieniem są dwa niewielkie ciężarki wypełnione piaskiem o wadze 0,7 kg. Podczas wykonywania układów, piasek przesypujący się w nich wydaje dźwięki podobne do meksykańskich marakasów, uatrakcyjniając przekaz muzyczny.

Zumba Toning – skąd pomysł na dołożenie obciążenia do dynamicznych układów cardio?

Pomysłodawcami Zumby Toning są: jej twórca Alberto Perez oraz amerykańska trenerka fitness- Linda Shelton. Postanowili przenieść nieco aktywności z ćwiczeń cardio spalających tkankę tłuszczową na zadania z niewielkim obciążeniem, które dodatkowo ujędrniają i uelastyczniają skórę oraz wzmacniają poszczególne partie mięśniowe.

Przyznacie, że kierunek bardzo dobry, bowiem intensywnie spalana tkanka tłuszczowa lubi zostawiać pamiątkę w postaci wiotkiej skóry, z którą walczy się czasem znacznie trudniej niż z nadmiarowymi kilogramami. Zumba Toning zapewnia jednoczesne spalanie tłuszczu oraz formowanie doskonałej, sprężystej sylwetki.

Jak się ćwiczy Zumbę Toning

Trochę jak połączenie zajęć aerobic z siłownią – Zumba Toning jest połączeniem treningu oporowego z ćwiczeniami cardio, czyli wytrzymałościowymi. Tutaj przede wszystkim liczy się precyzja ruchów, a nie liczba powtórzeń. Stąd wolniejsze tempo, aby mieć pełną kontrolę nad wykonywanymi ćwiczeniami i w pełni świadomie napinać poszczególne mięśnie.

Choreografię układa się do rytmów salsy, merengue, disco, oraz samby i flamenco. Zajęcia nadal są dedykowane każdej aktywnej osobie, która chce popracować nad ciałem i kondycją – wiek, płeć ani doświadczenie taneczne czy możliwości ruchowe nie mają większego znaczenia. Liczy się zaangażowanie uczestników i skupienie na poprawności wykonywania ruchów.

Jakich efektów można się spodziewać ćwicząc ZumbęToning

Na początku warto napomknąć, że już godzina tej formy aktywności pozwala spalić około 600 kcal. Oczywiście, chudniemy jak zwykle – bawiąc się i tańcząc przy energetycznych dźwiękach latynoskiej muzyki. A przy okazji wzmacniamy mięśnie i rzeźbimy sylwetkę. Pracują zwłaszcza mięśnie ramion, brzucha, pośladków i ud. Wymodelowana sylwetka aż prosi się o sprężysty chód i prostą postawę. To dostajemy – w zasadzie wypracowujemy sobie – w pakiecie korzyści. Do tego bonus w postaci zwinności i poprawy koordynacji ruchowej oraz znaczna poprawa kondycji. Kto przebije?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *