Buty do nauki chodzenia – jak dobrze wybrać pierwsze buty dla dziecka?

Nauka chodzenia to jeden z najważniejszych etapów w rozwoju dziecka. Nic nie powinno przeszkadzać ani utrudniać maluchowi zdobywać tych umiejętności. Ważne, aby na tym etapie dobrać dobre buty dziecięce.

Zanim zaczniemy zastanawiać się, jakie pierwsze buty kupić swojemu dziecku, które właśnie zaczyna stawiać pierwsze kroki, warto dowiedzieć się więcej na temat chodzenia boso.

Pierwsze buty dla dziecka? Najlepiej boso!

Jeśli maluch ćwiczy sztukę chodzenia w domu, na bezpiecznych powierzchniach, pierwsze buty nie są mu jeszcze potrzebne. Kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, najlepszym ćwiczeniem, jakie możemy mu zaoferować jest chodzenie boso.

Na boso stopy dziecka mają lepszy kontakt z podłożem, to z kolei sprawia, że łatwiej jest mu wypracować równowagę. W ten sposób maluchowi jest także łatwiej ocenić odległość pomiędzy obiektami i prawidłowo ustawiać stopy.

Ponadto na stopach znajduje się mnóstwo zakończeń nerwowych, które są połączone z mózgiem – podczas bosego chodu ze stóp do mózgu dociera w ten sposób wiele ważnych informacji. Zatem, na boso dziecko lepiej rozumie otoczenie i lepiej odbiera bodźce z niego płynące. Ma także większą świadomość własnego ciała.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy chcemy wyjść na zewnątrz z dzieckiem, które dopiero uczy się chodzić. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie delikatnych stópek malucha odpowiednimi butami do nauki chodzenia. Najlepszym wyborem będą buty dziecięce barefoot, zwane również „bose buty”. Są one wykonane z miękkiej skóry, która dopasowuje się do stopy dziecka, a także zapewniają maksymalną swobodę ruchu. Ponadto, dzięki specjalnej podeszwie, są one bardzo lekkie i stabilne, dzięki czemu twoje dziecko czuje się komfortowo i bezpiecznie. Wybierając odpowiednie buty do nauki chodzenia, zapewnisz swojemu dziecku maksymalną wygodę i będziesz mieć pewność, że stópki malucha są dobrze chronione. Wybierając odpowiednie buty do nauki chodzenia, warto zwrócić uwagę na to, czy są one wystarczająco elastyczne i lekkie, aby zapewnić swobodę ruchu dziecku. Ważne jest również, aby były wykonane z miękkiej skóry, która dopasowywała się do stopy malucha i były wyposażone w specjalną podeszwę, aby poczucie podłoża było jak najlepsze.

 

Buty dziecięce barefoot – co to takiego?

Buty dziecięce barefoot to obuwie, które coraz więcej podologów i fizjoterapeutów poleca jako pierwsze buty dla dziecka.

Buty dziecięce barefoot wyróżnia:

  •       kształt dopasowany do anatomii stóp dziecka – buty są odpowiednio wąskie na wysokości pięty i odpowiednio szerokie w obszarze palców;
  •       cienka podeszwa, która umożliwia czucie podłoża;
  •       pełna elastyczność, dzięki której stopy mają pełen zakres ruchów;
  •       całkowicie płaska podeszwa, dzięki której stopa dziecka może swobodnie i stabilnie spoczywać na podłożu;
  •       niezwykła lekkość;
  •       wykonanie z oddychających i bezpiecznych dla dziecka materiałów.

W butach dziecięcych barefoot dziecko czuje się prawie tak jak boso. Buty barfeoot polecane są jako pierwsze buty dla dziecka (i każde kolejne również), bo w żaden sposób nie ograniczają ani nie obciążają stóp malucha – w nich stopa może się naturalnie poruszać oraz naturalnie rozwijać.

Buty dziecięce barefoot – buty do nauki chodzenia na każdą pogodę

Choć w Polsce wciąż jeszcze niewiele sklepów oferuje buty dziecięce barefoot, Bosa Stópka posiada buty do nauki chodzenia na każdą pogodę, co oznacza, że bez względu na to, czy nasz maluch rozpoczyna przygodę z chodzeniem latem czy zimą, znajdziemy dla niego odpowiednie pierwsze buty. Wybór odpowiednich butów dla dziecka jest niezwykle ważny, ponieważ prawidłowo dobrane buty nie tylko zapewnią odpowiednią przyczepność, ale również zapewnią bezpieczeństwo podczas pierwszych kroków naszego malucha. Dziecięce buty barefoot są także dobrze dopasowane do stopy dziecka, dzięki czemu wygodnie się je nosi, a przy tym zapewniają odpowiednie zabezpieczenie oraz miejsce na pracę stopy, które potrzebuje nasz kochany maluch.

Warto zajrzeć do sklepu Bosa Stópka – to jeden z pierwszych sklepów w Polsce, w którym można kupić buty dziecięce barefoot. Oferta Bosej Stópki jest bardzo rozbudowana – znajdziemy tu zarówno pierwsze buty dla dziecka, jak i buty dla dzieci starszych.

Sklep Bosa Stópka proponuje buty do nauki chodzenia renomowanych marek z różnych stron świata. Większość producentów butów dziecięcych dostępnych w Bosej Stópce posiada certyfikaty przyznawane przez światowej sławy organizacje. Znajdziemy tu m.in. takie buty dziecięce do nauki chodzenia jak: Attipas, Bobux, Tikki czy Magical Shoes.

Buty dziecięce barefoot do nauki chodzenia z Bosej Stópki nie mają żadnych usztywnień w kostkach i zapiętkach, ani żadnych aplikacji, wgłębień czy wypustek we wkładce. Wszystkie są bardzo lekkie, miękkie i elastyczne. Spełniają założenia dla butów dziecięcych opracowane przez American Academy of Pediatrics.

Jeśli chcesz wspierać naukę chodzenia u swojego dziecka, zadbaj nie tylko o dobre pierwsze buty, ale i o własną wiedzę. Polecamy artykuł: Nauka chodzenia? Odpowiednie buciki niemowlęce i wiedza to fundament

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *