Jak zwalczyć grzybicę paznokci

Jak zwalczyć grzybicę paznokci – sposoby na grzybicę paznokci

Jak zwalczyć grzybicę paznokci – grzybica paznokci to bardzo przykre schorzenie, które objawia się zmianami w wyglądzie paznokci. Na ich powierzchni zaczynają pojawiać się białe lub żółte plamki. Im bardziej zaawansowane jest schorzenie, tym intensywniejsze stają się przebarwienia. Po pewnym czasie mogą pojawić się także zgrubienia, oraz rozwarstwienie krawędzi paznokci.

Jak zwalczyć grzybicę paznokci

Stopy są niezwykle podatne na zakażenia grzybicze, ponieważ są ciepłe i wilgotne. Jest to idealne środowisko sprzyjające rozwojowi grzybów. Oprócz infekcji również przerost paznokci może powodować do grzybicy. Jest to dolegliwość zakaźna, która przekazywana jest w prostu sposób poprzez kontakt z zarażonym. Dobrą wiadomością jest to, że grzybicę można łatwo leczyć naturalnymi sposobami niezależnie od wieku i płci!

Jogurt

Jest bogaty w żywe bakterie z grupy acidophilus. Te potrafią skutecznie walczyć ze szkodliwymi bakteriami wywołującymi grzybicę i rozwijającymi się w okolicach palców i paznokci. Ponadto jogurt jest bogaty w inne mikroorganizmy, które są zdolne do niszczenia zakażeń grzybiczych. Wystarczy tylko zamoczyć w nim nogi lub wetrzeć w paznokcie, poczekać aż wyschnie i umyć ciepłą wodą.

Proszek do pieczenia

Jest jednym z najlepszych, naturalnych środków zaradczych na grzybicę. Wystarczy połączyć go z wodą w stosunku 1:3 i wetrzeć we wnętrze butów. Zastosuj dużą ilość tej mieszaniny i pozwól jej wyschnąć.

Nadtlenek wodoru

Wymieszać 100ml 3% nadtlenku wodoru i 1 litr wody destylowanej. Zanurzyć stopy w uzyskanym roztworze przez 20 minut. Ten środek pomaga pozbyć się infekcji stóp i zapobiega jej rozprzestrzenianiu się oraz nawrotom. Powtarzaj tę procedurę raz dziennie, aż do całkowitego wyleczenia infekcji.

Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana ma silne właściwości chłonne, a zatem jest bardzo skuteczna w walce przeciw bakteriom i grzybom. Ma zdolność pochłaniania wilgoci z nóg i eliminowania grzybów. Weź pół łyżeczki skrobi kukurydzianej wymieszanej z wodą i umieść ją w rozgrzanym piecu w temperaturze 220 ° C, aż stanie się ciemna. Zastosuj mieszaninę na stopach i pozwól jej działać przez około minutę. Następnie spłucz wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *