Jagody goji

Jagody goji – wieczna młodość, obrona umysłu, wzmocnienie mięśni

Jagody goji – słowo „superfood” stało się częścią wspólnego języka ojczystego w kręgach odnowy biologicznej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, przy czym prawie każdą starożytną, egzotyczną żywność dla zdrowia przypisano tej etykiecie. Jednak jest kilka unikalnych owoców, warzyw i ziół, które uważano za super-żywność na długo przed czasem, kiedy zostało to ustanowione w naszej aktualnej kulturze – jagody goi to idealny przykład!

Jagody goji były używane w tradycyjnej medycynie chińskiej przez tysiące lat. Niektóre źródła sugerują, że te pyszne czerwone owoce były ulubioną przekąską starożytnych mnichów z Himalajów. Używali ich do wspomagania praktyk medytacyjnych i osiągania podwyższonego poziomu witalności, długowieczności i wytrzymałości. W świecie zachodnim jagody były jednym z pierwszych naturalnych produktów, które miały być określane właśnie jako „superfood”. Konsumpcja jagód goji znacznie wzrosła w ciągu ostatnich 20 lat. Oto kilka dobrych powodów, aby dodać jagody do diety.

Jagody goji -Wieczna młodość

Każdego dnia twoje ciało jest bombardowane przez wolne rodniki z wielu różnych źródeł. Te związki powodują uszkodzenie DNA komórek i w znacznym stopniu przyczyniają się do procesu starzenia. Przeciwutleniacze są najbardziej aktywnymi bojownikami w stosunku do wolnych rodników, a jagody goji zawierają ich szczególnie wysoki poziom. Jagody Goji zawierają również cenne aminokwasy i inne minerały, które mogą pomóc organizmowi w procesie naprawy i regeneracji komórek.

Potencjalnymi zaletami tych związków jest wzmocniona skóra, zmniejszenie stanu zapalnego, zmniejszenie częstości występowania zmarszczek, zmniejszenie widoczności blizny i gojenie się skóry zniszczonej słońcem. Wydaje się, że codzienne serwowanie jagód goji może rzeczywiście pomóc spowolnić lub nawet odwrócić oznaki starzenia!

Obrona umysłu

Jagody Goji okazały się skuteczne w ochronie umysłu przed pewnymi zaburzeniami zwyrodnieniowymi, takimi jak choroba Alzheimera, a także wspomaganie pamięci, czystość umysłu i inne funkcje neurologiczne. Te cechy wydają się być związane ze znacznym poziomem wapnia i witamin z grupy B w owocach, a co ciekawe, ich skuteczność w wspomaganiu układu nerwowego jest jedną z niewielu korzyści, które zostały szeroko zbadane w środowisku naukowym.

Wzmocnienie mięśni

Jagody były używane od wieków w celu polepszania zarówno siły fizycznej jak i regeneracji mięśni. Poprzez ułatwienie podwyższonego przepływu krwi i tlenu w organizmie, jagody goji mogą pomóc w zapobieganiu nadmiernego wytwarzania kwasu mlekowego i ich nagromadzeniu.

Zdrowe Serce

Witaminy i minerały znalezione w jagodach goji wspomagają krew i funkcję mięśni – która bezpośrednio wpływa na siłę serca. Ponadto badania wykazały, że zawartość przeciwutleniacza w jagodach goji ma potencjał do stworzenia krwinek czerwonych przeciwko procesowi peroksydacji lipidów, co powoduje degenerację lipidów wewnątrz błony komórkowej. Ten proces powoduje znaczne uszkodzenie komórek i jest wiodącą przyczyną chorób serca.

Zwiększona Energia

Ze względu na fakt, że jagody są tak obfite w niektóre witaminy i minerały, które przyczyniają się do zwiększenia metabolizmu, mogą przyczynić się także do zmniejszenia skutków przewlekłego zmęczenia i zwiększenia poziomu energii.

Detoksykacja wątroby

Jagody Goji zawierają różne związki chemiczne zwane „betainą”, które wykazują redukcję depozytów tłuszczowych w wątrobie. Tłuszcz w wątrobie może czasami gromadzić się w niebezpiecznych stężeniach z powodu takich czynników, jak nadużywanie alkoholu, otyłość. Betaina może znacząco wspomóc wątrobę.

Zwalczanie raka

Być może najbardziej obiecującą korzyścią z jagody goji jest jej potencjał, aby pomóc w procesie leczenia pacjentów z rakiem. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadzono badania mające na celu określenie skuteczności ekstraktu goji w walce z komórkami nowotworowymi w organizmie. Niektóre z tych badań wykazały, że jagody goji mogą w rzeczywistości hamować wzrost niektórych komórek nowotworowych, podczas gdy inne badania wykazały, że były bardzo korzystnym suplementem do konwencjonalnych metod leczenia raka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *