Seks w ciąży

Seks w ciąży – czy jet bezpieczny? Większa chęć na seks w ciąży?

Seks w ciąży – czy jet bezpieczny? takie pytanie zadaje sobie większość ciężarnych. Należy dokładnie stwierdzić: tak, stosunek w ciąży jest bezpieczny. Gdy ciąża przebiega dobrze bądź zagrożenie nastąpienia poronienia lub wczesnego porodu jest małe, zupełnie normalne jest odbywanie stosunków seksualnych podczas ciąży oraz pragnienie płciowego spełnienia. Z innej strony brak chęci na stosunek także jest kwestią naturalną w tymże stanie oraz nie należy się tymże za bardzo przejmować ani tego wstydzić. Gdy ciąża przebiega dobrze, pożycie płciowe nie ma wpływu na zdrowie oraz bezpieczeństwo dziecka. Jest ono umieszczone w macicy, gdzie worek owodniowy oraz ogromne mięśnie zabezpieczają je przed zetknięciem z penisem. Ani stosunek, ani orgazm nie wywołują poronienia.

Seks w ciąży, szczególnie na jej początku, może się nie układać ze względu na zintensyfikowane w tymże okresie przypadłości kobiety: nudności, wymioty, apatia. Wszelkie kłopoty zawsze rozwiązuje bezpośrednia rozmowa, natomiast gdy przyszli rodzice czują strach przed poronieniem i zastanawiają się czy w pierwszym trymestrze można współżyć, winni skonsultować się ze lekarzem. Czy dziecko w brzuchu jest bezpieczne podczas współżycia? Należałoby pamiętać, iż dziecko zabezpieczają mięśnie macicy, błony płodowe i roztwór owodniowy, natomiast to powoduje, iż w okresie seksu może czuć tylko delikatne huśtanie. Gdy ciąża przebiega dobrze, kurcze macicy podczas orgazmu z pewnością nie spowodują poronienia.

Czemu pojawia się większa chęć na seks w ciąży?

Po pierwsze, ze względów psychologicznych nie należy się już „starać” bądź “uważać”. Można uprawiać stosunek wówczas, gdy ma się chęć. Tenże brak presji na mnóstwo par działa niezwykle wyzwalająco. Po drugie, u kobiety podnosi się przekrwienie sfer erogenicznych podczas ciąży, co także może pozytywnie wpłynąć na ich popęd seksualny. Wielu panów uważa, iż panie w ciąży są niezwykle atrakcyjne − ich cera oraz włosy niejednokrotnie wyglądają znacznie lepiej, niezwykle wiele pań w ciąży wygląda po prostu pomyślnie, mają nabrzmiałe, krąglejsze piersi, natomiast wzmożona wydzielina w pochwie powoduje, iż stosunek jest przyjemniejszy. Poza tymże w ciąży nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji – co także służy bliskim kontaktom osobistym. Zarejestrowano jednak parę wypadków tzw. superfetacji, więc następnego zapłodnienia kobiety, jaka była już w ciąży, lecz to jest wyjątek oraz właściwie winno się to uważać za skrajnie mało potencjalny cud natury.

Stosunek w pierwszym trymestrze

W pierwszym trymestrze wybiera często pojawia się strach przed poronieniem. Autorytet w owej dziedzinie Sheila Kitzinger dowodzi w książce Woman’s Experience of Sex, iż nie istnieją badania, jakie pokazałyby, iż unikanie stosunków we wczesnej ciąży przeciwdziała poronieniu. Gdy partnerzy niezwykle się tego boją, mogą pogadać ze specjalistą prowadzącym, nie winni jednakże rezygnować z seksu w ogóle. Mogą jednak doprowadzać się do orgazmu, dotykając się lub dobrać pozycję, w jakiej kobieta może decydować o głębokości penetracji. Czasami partnerzy obawiają się, iż zrobią dziecku krzywdę, natomiast tymczasem małego zabezpieczają mięśnie macicy, błony płodowe oraz roztwór owodniowy. Może czuć tylko delikatne huśtanie, kiedy macica chowa się podczas orgazmu. Gdy ciąża przebiega dobrze, takie kurcze na pewno nie spowodują poronienia.

Seks w II trymestrze ciąży

Chęć na seks u przyszłych matek zwykle rośnie w drugim trymestrze ciąży. Dzięki ogromnemu poziomowi hormonów płciowych, progesteronu oraz estrogenu, organizm kobiety tak jakby cały czas jest się w fazie okołoowulacujnej. Regularnie rośnie poziom oxytocyny, jaka służy wzrostowi pożądania. Prócz zmian hormonalnych, jakie powodują iż chęć na stosunek rośnie, mocniej ukrwione organy rodne są niezwykle wrażliwe, co powoduje iż czułości są mocno przeżywane. W okresie seksu możesz czuć ruchy dziecka, szczególnie podczas orgazmu, lecz nie denerwuj się jest to bezpieczne. Podczas stosunku może czuć przyjemne kołysanie, wywołane delikatnymi skurczami podczas orgazmu. Przyspieszona praca serca oraz aktywniejsze ruchy dziecka w okresie stosunku oraz po nim, są wywołane procesami hormonalnymi, natomiast nie tymże, iż mały się boi.

Współżycie w trzecim trymestrze

Na końcu będzie niewątpliwie trudniej. W trzecim trymestrze kobieta czuje się brzydka oraz ociężała, pojawia się zgaga, parcie na mocz oraz strach przed wczesnym porodem. W tymże czasie apetyt na stosunek niewątpliwie spada, natomiast kobieta nie czuje się najlepiej. Należałoby w tymże miejscu zwłaszcza zadbać o matkę. Partner winien ją dopieszczać oraz upewniać, iż nigdy nie wyglądała lepiej. Przy odpowiednio przebiegającej ciąży specjaliści zwykle nie zakazują seksu chociażby w samej końcówce trzeciego trymestru. Odwrotnie, niejednokrotnie polecają aktywność seksualną, ponieważ po 38. tygodniu szyjka macicy staje się delikatna na zawartą w spermie prostaglandynę, natomiast ta w zestawieniu z uwalnianą podczas seksu oksytocyną może przyspieszyć akcję porodową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *