Co zabrać do szpitala do PORODU

Co zabrać do szpitala do porodu – Poród, torba szpitalna – co zabrać?

Co zabrać do szpitala do porodu – poród to dzień, na który wyczekiwałaś od pierwszego dnia ciąży. Twój organizm daje ci znak, że jest gotowy na przyjście na świat małej istotki nad którą teraz będziesz sprawować opiekę. W dniu przyjścia na świat nowego członka rodziny bez względu na okoliczności pojawi się wiele stresów, aby je ograniczyć dokładnie przygotuj się na ten dzień, stwórz plan porodu, uszykuj torbę w której zabierzesz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy zarówno dla ciebie jak i dla maleństwa.

Zaleca się aby torba szpitalna była przygotowana wcześniej (około 4 tygodni przed planowanym porodem). Na kilka dni przed wyjazdem do szpitala możesz się upewnić, jakie rzeczy szpital zapewnia zarówno dla dziecka jak i dla kobiety rodzącej, bądź po prostu zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego jeśli zdecydujesz się rodzić w szpitalu w którym on pracuje to na pewno udzieli ci wszelkich niezbędnych informacji.

Co zabrać do szpitala do porodu?

Pakując torbę rozdzielmy sobie czas planowanego spędzenia czasu w szpitalu na następujące fazy:

czas porodu oraz pobytu na sali porodowej

– czas po porodzie

Każdy poród przebiega inaczej, bądź gotowa na każdą ewentualność. Zabierz z sobą nośnik muzyki (mp3), i relaksuj się nią w początkowej fazie, muzyka zagłuszy również niepożądane dźwięki, które mogą cię niepokoić, muzyka sprawi, że poczujesz się rozluźniona i spokojniejsza. Wybierając się do szpitala nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile czasu w nim pozostaniemy, ile zajmie nam poród. Zabezpiecz się w wodę, najlepiej w kilka butelek, oraz w kanapki, głód to ostatnia rzecz o jakiej chciałabyś myśleć w takiej chwili (kanapki przygotuj na bieżąco, nie pakuj ich 4 tygodni wcześniej). Pamiętaj również o osobie towarzyszącej, ona również przeżywa stres związany z przyjściem na świat dziecka.

Rozrywka

Bardzo możliwe, że czeka was długie wyczekiwanie więc zorganizuj ten czas jakąś rozrywką, krzyżówki, laptop, cokolwiek z rzeczy które lubisz i które są w stanie zająć twoje myśli przynajmniej na mała chwilę. Bierz pod uwagę każdy scenariusz, możliwość wystąpienia bóli krzyżowych istnieje, w związku z powyższym ukryj w swojej torbie niewielką piłkę tenisową. Jest możliwość, że będzie ona niepotrzebna jednakże zajmuje ona tak mało miejsca, że może spokojnie w tej torbie zalegać.

Miej z sobą zapas ciepłych skarpet, możesz ich potrzebować, gdy poczujesz chłód. Odradzałabym zabierania własnej poduszki, koca i innych tego typu rzeczy, po pierwsze zostaną one zniszczone po drugie przywożenie takich rzeczy ze szpitala raczej będzie kłopotliwe. Nie zapominaj o ładowarce do telefonu, po wykonaniu miliona zdjęć swojemu dziecku możesz jej potrzebować, żeby dodzwonić się do bliskich i przekazać im dobrych wieści.

Ubranie

Najczęściej szpital zapewnia dosłownie wszystko czego potrzebujesz, od wkładów poporodowych, koszuli jak również odzieży i pieluch dla maleństwa. Jednakże warto mieć swój zapas, bądź może po prostu poczujesz się lepiej w własnych ciuchach. Tak więc pakując się pamiętaj o koszuli nocnej. Spędzisz w niej większość czasu po porodzie, jeśli zamierzasz karmić piersią, zwróć uwagę na to aby była rozpinana z przodu. Kolejnymi ważnymi produktami, które powinny się znaleźć w torbie szpitalnej są kosmetyki. Przede wszystkim:

  • szampon do włosów,
  • żel pod prysznic,
  • pasta do zębów i szczoteczka,
  • wszelkie inne produkty, które sprawią, że twoje samopoczucie wzrośnie.

Zabierz z sobą również kosmetyki do makijażu. Maleństwa przesypiają wiele godzin które będziesz mogła wykorzystać nie tylko na sen. Jeśli odczujesz taką potrzebę aby się lepiej poczuć, bądź przed wyjściem chciałabyś uszykować się na wizytę wszystkich bliskich to lusterko oraz kosmetyki do makijażu na pewno się przydadzą. Zadbaj o siebie, zadowolona mama to zadowolone dziecko. Postarajmy się ograniczyć wszelkiego rodzaju misi i innych zbędnych gadżetów dla dziecka, ich miejsce jest w kołysce, która również oczekuje dziecka w domu, a nie w szpitalnych salach.

Na pewno jest wiele rzeczy, które uważasz za potrzebne i które chcesz mieć przy sobie. Przemyśl to czy są one ci niezbędne, może sprawią ci większą radość po powrocie do domu. Ponadto po porodzie będziesz potrzebowała czasu na to aby zregenerować siły i zająć się maleństwem. Ubiór dla dziecka najczęściej również jest przygotowywany przez personel szpitala, jak również rożek, kocyk i inne tego typu rzeczy.

Wyjście

Na koniec ważne jest aby zabrać z sobą odzież w której zamierzamy wrócić do domu. Niektórzy zdają się w tej kwestii na partnera, jednakże kto jak nie my sami wiemy najlepiej w czym nam wygodnie. I tutaj powinniśmy wziąć pod uwagę następujące fakty. Mianowicie, brzuch ciążowy nie zniknie od razu po porodzie, najwygodniej będzie nam w luźnych nie blokujących ruchów ciuchach.

I to co najpiękniejsze, nie wracamy sami więc musimy przygotować odzież dla małej istotki. Wyprawka dla dziecka musi być koniecznie przygotowana zgodnie z porą roku w której opuszczamy szpital. Śpioszki, skarpetki kocyk bądź kołderkę, oraz fotelik samochodowy w którym zapewnimy bezpieczeństwo podróży naszego dziecka w drodze do domu. Po powrocie do domu staraj się aby wszystkie rzeczy, które towarzyszyły wam przy porodzie wylądowały w pralce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *