Bielizna sprzyjająca płodności

Bielizna sprzyjająca płodności – czy taka istnieje?

Bielizna sprzyjająca płodności – czy taka istnieje? To zagadnienie już od wielu lat budzi mnóstwo wątpliwości. Mnóstwo się mówi, iż typ męskiej bielizny może mieć wpływ na jakość spermy. Doświadczenia wykonane w Bostonie oraz zamieszczone poprzez czasopismo „Human Reproduction” wskazują wyraźnie, iż męska bielizna ma znaczenie w walce z bezpłodnością.

Co udowodniło badanie?

53% panów oznajmiło, iż nosi bokserki oraz to właśnie osoby z owej kategorii miały o 25 proc. większą koncentrację plemników, o 17 proc. większą światową liczbę plemników, o 33 proc. więcej aktywnych plemników w jednym ejakulacie oraz o 14 proc. mniejszy poziom hormonu folikulotropowego (FSH) aniżeli mężczyźni wybierający na co dzień slipki. Badanie wykonane w Bostonie udowodniło to, o czym specjaliści na całym globie mówią od dawna – niewłaściwa termoregulacja jąder stanowi jeden spośród powodów męskiej bezpłodności. Plemniki nie lubią wysokich temperatur. Długie przegrzewanie stref krocza mogą zmniejszyć wartość nasienia oraz wywołać obumarcie ogromnej ilości plemników. A noszenie obcisłej bielizny służy ogrzewaniu jąder. Odpowiednia temperatura jąder dla właściwego działania plemników winna być o 3-4 stopnie mniejsza aniżeli reszty ciała.

Teoria wyjaśnia, iż większe temperatury wywołane poprzez obcisłą bieliznę kolidują ze zdolnością jądra do produkcji nasienia, mechanizm tenże określa się spermatogenezą. Wiemy, iż spermatogeneza jest niezwykle delikatna na temperaturę. Chociażby relatywnie małe zmiany temperatury pochodzące z doboru typu bielizny hipotetycznie mogą mieć wpływ na spermatogenezę. FSH wspiera pracę plemników. Większe poziomy u panów, jacy noszą obcisłą bieliznę mogą być przykładem na to, iż ciało próbuje zadośćuczynić wyzwanie połączone z produkcją spermy.

Co oddziałuje na produktywność mężczyzny?

Palenie papierosów. Palenie papierosów może zniszczyć plemniki oraz zwiększyć zagrożenie wystąpienia chorób u dziecka. Bierne palenie także jest niebezpieczne.

Wypijanie alkoholu. Zbytnie wypijanie alkoholu może zminimalizować ilość plemników. Normalne wypijanie piwa może zminimalizować ilość plemników oraz podnieść procent osłabionych plemników.

Stres. Ciągły stres niekorzystnie oddziałuje na jakość nasienia i liczbę plemników. Stres może wywoływać kłopoty z erekcją.

Wykorzystywanie środków na przyrost mięśni. Środki na przyrost mięśni natomiast zwłaszcza owe wsparte o hormony nie są korzystne dla panów starających się o dziecko gdyż mogą wywoływać spowolnienie produkcji plemników.

Noszenie obcisłej bielizny Ciasna bielizna może zwiększyć temperaturę jąder oraz w konsekwencji może dojść do obniżenia ilości plemników.

Niewłaściwa dieta.

Jak polepszyć płodność?

Poniektórym przyczynom bezpłodności można zaradzić za pomocą leczenia bądź operacji. Gdy jednakże na pogorszenie płodności mężczyzny oddziałuje styl życia bądź złe zwyczaje, można pomóc sobie we własnym zakresie. Żeby zagwarantować jądrom właściwą temperaturę, należy zrezygnować ze slipek na rzecz bokserek. Slipy przyciągają jądra zbyt blisko ciała, natomiast wysoka temperatura nie służy jakości plemników. Prócz ciasnej bielizny należy wystrzegać się długich, ciepłych kąpieli oraz pryszniców, sauny i jazdy na rowerze. Panowie, jacy starają się o dziecko winni zapomnieć także o korzystaniu z koców elektrycznych bądź wygrzewających kompresów na krocze. Niezwykle dobrym pomysłem jest zmniejszenie ilości wypijanego alkoholu oraz rzucenie palenia. Zarówno alkohol, jak również tytoń wywołują ponieważ obniżenie produkcji spermy oraz zahamowanie plemników. Zbliżone oddziaływanie mają narkotyki oraz poniektóre środki.

Unikaj przegrzania

Gdy staracie się o dziecko, wysoka temperatura jest potrzebna tylko w sypialni…i mowa tutaj tylko o uczuciach. Przegrzewanie niezwykle negatywnie oddziałuje na ilość plemników oraz jakość spermy. Należałoby zatem na pewien czas zrezygnować z sauny oraz ciepłych kąpieli. Nic tak nie ogrzewa delikatnych stref, jak pracujący komputer trzymany na kolanach. Zaopatrz się zatem w stół śniadaniowy, gdy musisz pracować na kanapie bądź usiądź przy biurku. Co do bielizny – nie ma naukowych przykładów na to, iż obcisłe slipy podwyższają temperaturę jąder na tyle, aby zaszkodzić, .lecz może na wszelki wypadek należałoby polubić luźniejsze bokserki?

Produktywność kobiety oraz mężczyzny – od czego jeszcze zależy?

Produktywność kobiety oraz mężczyzny także jest zależna od przebytych dolegliwości oraz zabiegów chirurgicznych. Cukrzyca, dolegliwości zaraźliwe, zapalenie nerek i gruczołów lub wady w rozwoju w wieku niemowlęcym mogą wpłynąć na starania o dziecko. U części chłopów oraz niemowląt płci męskiej zbyt późno robione są zabiegi orchidopeksji, więc uwolnienia jądra z kanału pachwinowego bądź niedopuszczenia do jego cofania wywołuje, iż spermatogeneza, więc tworzenie się plemników, podlega znacznemu uszkodzeniu. Oprócz wysoce wyszczególnionych elementów na produktywność może mieć także wpływ zły tryb życia oraz wykonywany zawód. Obcisła bielizna, grube spodnie oraz ogrzewane siedzenia wywołują, iż temperatura w strefach jąder jest za wysoka oraz zakłóca odpowiednią produkcję plemników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *