pasta cukrowa

Pasta cukrowa – przepis na pastę cukrową, domowy sposób

Pasta cukrowa jest świetną metodą depilacji. To rewelacyjny peeling jak i pasta depilacyjna. Zalet dodaje jej możliwość wykonania domowym sposobem, w pełni naturalne produkty i łatwość zastosowania. Do jej wyrobu potrzebna jest cytryna, woda i cukier.

Pasta cukrowa

Depilacja to mało przyjemny zabieg. Zwłaszcza nie są przyjemne podrażnienia skóry po goleniu. Zdarzają się zapalenia mieszków włosowych oraz wrastanie włosków. To częste problemy z jakimi muszą się zmierzyć kobiety. Dobrze jest wtedy spróbować pasty cukrowej stosowanej na zimno lub ciepło.

Pasta cukrowa została odkryta na Bliskim Wschodzie i nazwana została depilacja arabską. Wykonanie pasty jest proste, chociaż wymaga nieco cierpliwości. Początkowo może się nie udać depilacja dlatego trzeba kilku prób by dojść do wprawy w zabiegu. Kluczowe są proporcje które należy dopasować indywidualnie.

Przepisy obejmują ilości składników orientacyjne. Warto mieć to na uwadze zanim rzucimy pomysł depilacji pasta cukrową jako nieskuteczny. Wskazówka może być fakt, iż pastę cukrową można przygotować w nadmiarze i schować do lodówki. Przechowywana w lodówce nadaje się do użycia przy kolejnej depilacji bez potrzeby ponownego mieszanina składników, gotowania.

Pasta cukrowa – przepis na pastę

Składnikami pasty są dwie szklanki cukru białego, ćwierć szklanki wody oraz ćwierć szklanki soku z cytryny. Do garnka należy wlać wodę i ją zagotować, po czym dodać sok z cytryny i cukier. Cały czas mieszając aż cukier się rozpłynie gotujemy na małym ogniu. Gdy ogień będzie za duży cukier przywrze do garnka i pasta się nie uda. Gotowanie winno trwać około 35 do 35 minut a pasta zgęstnieć i nabrać koloru karmelowego.

Po jej przegotowaniu pastę wylewamy do miski. Po ostygnięciu pasta ma konsystencję plasteliny, jeśli nie można jej ugnieść oznacza to błąd w jej przygotowaniu. Nadając paście kształt niewielkiej kulki depilujemy najmniejsze włoski. Jeśli masa nam za bardzo stwardnieje można ją podgrzać delikatnie, jednak nie za bardzo bo będzie się kleić.

Pasta cukrowa – sposób dla alergików

Pasta cukrowa to świetny sposób dla osób z alergią nie mogących korzystać z dostępnych kosmetyków do depilacji. Korzyści z depilacji pastą cukrową doceniają wszyscy, którym zależy na naturalnych składnikach kosmetyków i zdrowej skórze. Poza pastą na bazie wody możemy przygotować pastę na bazie gliceryny.

Gotujemy ja wówczas podobnie do zbrązowienia, jednak be z gliceryny którą uzupełniamy dopiero po przegotowaniu. Taka pastę można przechowywać w lodówce. Aby ją użyć po przechowywaniu w lodówce należy włożyć pojemnik z pastą do kąpieli wodnej i ogrzać. Pastę stosujemy wówczas niczym wosk.

Tym samym pasta może służyć nam na dwa sposoby. Od nas zależy który bardziej przypadnie nam do gustu. Bez wątpienia to bezpieczna depilacja, również dla cery wrażliwej i delikatnej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *