życie singla

Życie singla – budowa relacji ,jak wygląda samotne życie?

Życie singla zaczyna być w modzie, mimo iż nie należy do najszczęśliwszych to ma wiele zalet. Różni się bardzo od życia w związku, jednak urozmaicenie jest istotne. Dla wielu osób moda na singla to usprawiedliwienie dla swego braku powodzenia lub bierność względem związku. Niewielka część singli jest singlami z wyboru, świadomego wyboru.

Życie singla

Życie w pojedynkę jest wygodne, daje niezależność, nie wymaga wyrzeczeń ani poświecenia się dla kogoś. Wśród kobiet singielkami są głównie kobiety robiące karierę, zajmujące wysokie stanowiska, niezależne finansowo, atrakcyjne o intensywnym życiu seksualnym, wymagające przygód i wzywa.

Można powiedzieć ze korzystają one z życia do maksimum. Mimo iż mieszkają samotnie zdarza się im wchodzić w przelotne związki, konkubinat, wolny związek, nawet trójkąt. Jednak warunkiem związku jest nie prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego.

Granica między nieformalnym związkiem a singlem zaczyna się wówczas zacierać. Im dłużej kobieta mieszka sama, tym mniej ceni sobie małżeństwo i rodzinę. Zauważa się iż w okolicach 40tki kobiety opamiętują się i na szybko chcą nadrobić czas jednak nie zawsze udaje się zostać matką, żoną.

Życie singla – obawa przed porażka w związku

Jednym z powodów wygody jaką zapewnia życie singla jest łatwość zrywania znajomości i kontaktów. Rozwód to dziś norma i nic nadzwyczajnego mimo wszystko potrzeba nieco cierpliwości by go przeprowadzić. W związkach nieformalnych wystarczy powiedzieć ze to koniec.

Zazwyczaj związków luźnych się nie ratuje, nie ma takiej potrzeby, są mniej trwałe. Nie trzeba się zatem wysilać, starać. Liczymy się tylko my, nie druga osoba. Liczą się nasze uczucia, gdy przestaje nam być dobrze z kimś, zostajemy sami. W małżeństwie potrzebna jest praca dwojga ludzi. Tymczasem wielu osobom brakuje na to ochoty. Nie chcąc się uczyć rozwiązywania konfliktów i dochodzenia do kompromisów łatwiej jest wybrać życie samotnika.

Życie singla – predyspozycje do rozwodu

Osoby długo żyjące w związkach nieformalnych pretendują do rozwodu. Z czasem życia w pojedynkę nabierają cech które powodują ze łatwo się rozwodzą. Małżeństwo zwykle dezorganizuje życie a to singlom się nie podoba, zwłaszcza kiedy decyzje nie są podejmowane przez nich samych. Aby sobie z tym poradzić, trzeba od początku budować fundamenty silnego związku.

Odpowiedzialność za wychowanie dzieci przerasta takie osoby i przyczyniają się one do rozpadu małżeństwa i rodziny. Co więcej single nigdy nie widzą własnej winy, za to chętnie obwiniają innych o własne porażki. Często lęk przed konfrontowaniem się z własnymi problemami (trudności z samooceną, komunikacją, wzorce wyniesione z domu) jest tak duży, że chowamy głowę w piasek. Zdarza się też ze single wkraczający w małżeństwo narzucają swoją wole poprzez przemoc i agresję. Bywa i tak, że uciekając od problemów poddają się zdradzie, romansom.

Życie singla – trudna budowa relacji

Budowa relacji to coś więcej niż przelotny romans. Aby małżeństwo przetrwało, było silnym i stabilnym związkiem musi powstać między partnerami relacja. Luźny związek może jej być pozbawiony, może być kwestia wygody lub wyrachowania. Małżeństwo nie może być wygodne.

Kierując się zasadami życia singla często narzuca się drugiej osobie wiele rzeczy, a to prowadzi do destrukcji. Co więcej dawny singiel w związku z nie słucha, nie bierze pod uwagę zdania drugiej osoby. Decyduje sam, tak jak dotychczas się nauczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *