Demakijaż cery trądzikowej – jak zrobić to poprawnie?

Prawidłowy demakijaż cery trądzikowej ma fundamentalne znaczenie dla utrzymania jej dobrej kondycji. Istotne jest nie tylko to, jakich produktów używamy, ale także sposób, w jaki go wykonujemy. Jak poprawnie zmywać makijaż oraz jakie kosmetyki do demakijażu cery trądzikowej najlepiej stosować? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Demakijaż cery trądzikowej

Jednym z największych błędów pielęgnacji cery trądzikowej jest stosowanie zbyt agresywnie działających kosmetyków do demakijażu. Choć oczyszczanie to krok podstawowy i niezbędny – zwłaszcza gdy stosowany jest makijaż, a cera należy do tych szczególnie podatnych na pojawienie się zaskórników, krost i zmian zapalnych – nie może doprowadzać do nadmiernego przesuszenia skóry i uszkodzenia jej bariery ochronnej.

Niestety, wiele drogeryjnych kosmetyków do demakijażu działa właśnie w ten sposób. Mocne środki myjące znajdujące się w ich składach, dające wyłącznie złudny efekt poprawy i wizualnego matu, w rzeczywistości doprowadzają najczęściej do nadmiernego przesuszenia skóry, a stosowane przez dłuższy czas nawet do pogorszenia jej stanu – upośledzenia naturalnych mechanizmów ochronnych, przesuszenia, a nawet do zaostrzenia trądziku. Po jakie kosmetyki do demakijażu należy więc sięgać i jak poprawnie wykonywać demakijaż cery trądzikowej?

Kosmetyki do demakijażu przy trądziku – co wybrać?

Do wykonania demakijażu skóry trądzikowej warto wybierać przede wszystkim produkty bezpieczne dla jej mikrobiomu oraz płaszcza hydrolipidowego. Ważne jest także to, by były one dopasowane do parametrów skóry – trądzikiem może być objęta zarówno skóra tłusta i łojotokowa, gdzie postawić można na produkty dogłębniej oczyszczające, jak i mieszana, naczyniowa czy odwodniona, gdzie lepiej sprawdzą się delikatniejsze formuły o nawilżającym działaniu.

Kosmetyki do demakijażu cery trądzikowej, wygodnie zebrane w jednej kategorii, znaleźć można w sklepie internetowym 4SKIN. Na stronie dostępny jest szereg sprawdzonych, wysokiej jakości kosmetyków do demakijażu znanych i renomowanych marek, których działanie znajduje potwierdzenie w klinicznych badaniach. Wśród kosmetyków do demakijażu nie brakuje oczywiście i tych, które dedykowane są cerom ze skłonnością do trądziku – w tym skórom tłustym, mieszanym, dojrzałym, z przebarwieniami czy naczyniowym. Pełna oferta sklepu dostępna jest pod adresem: https://www.4skin.pl/sklep/kategorie/demakijaz/.

 

Jak poprawnie wykonać demakijaż skóry trądzikowej?

Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji każdej skóry. Zwłaszcza w przypadku cery trądzikowej demakijaż to element obowiązkowy – niezwykle istotny, mający znaczenie dla utrzymanie jej równowagi i zdrowej kondycji. Ważne jest jednak nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków do demakijażu, ale także jego poprawne wykonywanie.

Aby mieć pewność dokładnego pozbycia się kosmetyków kolorowych z twarzy oraz wszystkich innych zbędnych zanieczyszczeń, należy pamiętać o tym, że demakijaż cery trądzikowej to wstęp etapu oczyszczania. Do usuwania delikatnego make-upu sprawdzić się mogą mleczka, z kolei do tego cięższego i wodoodpornego – płyny dwufazowe, jak i dedykowane olejki do demakijażu o niekomedogennych formułach. Sięgając po produkty wymagające użycia płatków kosmetycznych, należy wystrzegać się pocierania skóry – zwłaszcza delikatnej okolicy oczu i ust. Nasączony wacik wystarczy docisnąć do twarzy i dać mu chwilę na zadziałanie i rozpuszczenie makijażu. Pielęgnacja cery trądzikowej nie jest łatwa. Odpowiednio dobrana i sumienne wykonywana daje jednak efekty i pomaga utrzymać skórę w ryzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *