ochrona przed rakiem

Ochrona przed rakiem jelita grubego – jaką dietę zastosować?

Ochrona przed rakiem jelita grubego może uratować nam życie. Jak powinna wyglądać? Przede wszystkim winna objąć odpowiednio skomponowana dietę. To bardzo ważne w przypadku eliminacji, redukcji ryzyka zachorowania na raka jelita grubego. Dieta antyrakowa to przede wszystkim spora dawka warzyw i owoców.

Ochrona przed rakiem jelita grubego

Zachorowania na nowotwór boi się dziś każdy z nas. To choroba cywilizacyjna XXI wieku na którą wciąż nie ma lekarstwa w stu procentach skutecznego i powodującego całkowite wyleczenie. Dieta jest pewnym elementem obniżającym ryzyko zachorowania. Powinna być bogata w błonnik i antyoksydanty.

To właśnie te substancje walczą skutecznie z rakiem i nie dopuszczają do mnożenia się komórek rakowych w ludzkim ciele. Dodatkowo warto skupić się na tym czego w diecie ochronnej być nie powinno. Przede wszystkim zrezygnować powinniśmy z żywności konserwowanej, przetworzonej, fast foodów itp. nadmiar węglowodanów również nie sprzyja zdrowiu.

Ochrona przed rakiem jelita grubego – dietozależne nowotwory

Praktycznie co trzeci nowotwór jest dietozależny. Tak wynika z badań naukowców. Jednym z takich nowotworów jest rak jelita grubego. Nieustannie trwają prace nad ustaleniem związków zależności.

Składniki żywnościowe mają bardzo duży wpływ na rozwój raka ale i na samo się jego pojawienie. Jak się okazuje choroby można uniknąć jednak słaba wiedza w tym obszarze wciąż nie pozwala na swobodną orientację.

Ochrona przed rakiem jelita grubego – dieta ale jaka?

Warto zastanowić się co jeść aby nie zachorować na raka. Przede wszystkim należy zacząć od tego czego nie jeść. Żywność przetworzona, konserwanty i sztuczne barwniki, uzdatniacze są niepożądane w diecie ochronnej. Zbyt duże porcje, zwłaszcza nadmiar węglowodanów powoduje problemy z wagą i w efekcie ze zdrowiem. Osłabiony układ odpornościowy jest podatny wówczas na raka.

Nie chcą chorować na raka jelita grubego zadbajmy o obecność warzyw, owoców, oliwy z oliwek, ryb w diecie. W dłuższej perspektywie dieta złożona z kwasów omega-3 i omega-9 a także błonnika wspiera śluzówkę układu pokarmowego, poprawia florę bakteryjną, zapobiega zaparciom.

Jeśli dodamy do tego zdrowe nawyki żywieniowe oparte na przestrzeganiu schematu pięciu posiłków codziennie w regularnych odstępach czasu i idealnie dopasowanych porcjach mamy szanse uniknąć problemów zdrowotnych, zwłaszcza z rakiem w obrębie układu pokarmowego. Bardzo ważne jest zaspokojenie potrzeb dotyczących tłuszczów roślinnych, które odpowiadają za perystaltykę jelit.

Ochrona przed rakiem jelita grubego – detoks

Pamiętajmy o bieżącym detoksie. Nawet jedząc zdrowo w organizmie gromadzą się toksyny, również pochodzące z wdychanego powietrza. Dlatego dbajmy okresowo o odtrucie ciała poprzez oczyszczenie. Pomogą nam w tym zioła, warzywa i owoce jak również aktywność fizyczna. Nie można o tej ostatniej zapomnieć.

Dieta nie jest w pełni wystarczająca by nas ochronić przed chorobami cywilizacyjnymi wynikającymi z rozleniwienia i siedzącego trybu życia, a przy tym dużej dawki stresu. Stres aktywność świetnie rozładowuje unikając jego zajadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *