dieta wyszczuplająca

Dieta wyszczuplająca uda i łydki – odchudzanie ud i łydek

Dieta wyszczuplająca uda i łydki – jaka powinna być? Nadmiar tkanki tłuszczowej często sytuuje się właśnie na udach oraz w łydkach. By się go pozbyć należy zadbać o dietę i aktywność ruchową skorelowane ze sobą. Trudno o specjalną dietę wyłącznie na uda z pominięciem pośladków czy talii. Zatem chcąc wyszczuplić łydki warto zainwestować w dietę odchudzającą cała sylwetkę.

Dieta wyszczuplająca uda i łydki

Gdy marzą Ci się szczupłe nogi, zgrabna sylwetka postaw na dietę wspartą aktywnością fizyczną. Dieta w tym wypadku jest uzupełnieniem odchudzania, chociaż ważnym elementem tego procesu. O wiele ważniejsze są ćwiczenia które można ukierunkować tak aby wyszczuplały przede wszystkim uda i łydki.

Dieta wyszczuplająca uda i łydki – zasady żywienia

Poniższe zasady żywienia mają uniwersalne zastosowanie. Dzięki nim zrzucisz kilogramy i wysmuklisz ciało, nie tylko łydki czy uda ale również ramiona, talię, czy pośladki. Przede wszystkim jedz regularne posiłki, zadbaj o stałe pory jedzenia i o to by było ich 5-6 w ciągu dnia. Jedz niewielkie ilość adekwatne do potrzeb, nie przegryzaj między posiłkami, pij dużo wody.

Ostatni posiłek w ciągu dnia należy zjadać na 2 do 3 godzin przed położeniem się do snu. Kolacja nie powinna być dzieżka, tłusta i słodka. Ponadto zwróć uwagę na to jak jesz. Nie spiesz się. Nie dojadaj. Co więcej wyeliminuj niezdrowe przekąski, słodycze, alkohol, kawę. Postaw na warzywa i owoce oraz zdrowe przekąski jak orzechy, nasiona słonecznika itp. jedząc mięso zadbaj by było chude, podobnie mleko i przetwory mleczne.

Nie musisz odmawiać sobie pieczywa, jednak wybieraj pełnoziarniste, unikaj za to pszennych bułek. Włącz do diety ryby morskie. Zamiast herbaty i kawy wypijaj herbatę zieloną, napar ziołowy oraz wodę. Ogranicz sól i cukier oraz zrezygnuj z palenia papierosów. Powyższe wskazówki pomogą Ci schudnąć tylko poprzez zmianę nawyków. Nie musisz się głodzić. Jeśli odczuwasz głód wybieraj produkty sycące jak kasza, czy jabłka, kapusta. Im drobniej posiekasz te produkty i stworzysz papkę tym dłużej nie będziesz czuć głodu. Postaw na strączki, które w żołądku pęcznieją. Zjesz ich mniej a na dłużej ci wystarczą.

Dieta wyszczuplająca uda i łydki – dieta to nie wszystko

Sama dieta nie wystarczy aby uda były szczuplejsze. Trzeba ją wspomóc odpowiednim treningiem. Jeśli od dawna się nie ruszasz zacznij stopniowo. Powoli poszerzaj repertuar aktywności. Możesz też poszukać motywacji wśród znajomych lub celów jakie chcesz osiągnąć. Nastawienie psychiczne do diety i schudnięcia jest ważne, chociaż nie powinno wywierać presji czasu. Skup się na efekcie nie zaś na czasie w jakim chcesz go osiągnąć.

Śledź postępy mając na uwadze realne szanse i punkt startowy. Komponując menu staraj się wybierać produkty intuicyjnie z zachowaniem zdrowej diety. Jeśli sprawia ci to trudność sięgnij po podpowiedzi z internetu. Przepisów odchudzających znajdziesz w sieci bez liku. Większość z nich odchudza właśnie łydki i uda. Poza jedzeniem i aktywnością zadbaj o relaks i odprężenie. Może być to odstresowująca kąpiel, seks lub masaż niekoniecznie erotyczny. Wybór należy do Ciebie. Im więcej poweźmiesz środków i zadbasz o różnorodność elementów odchudzania tym dieta będzie skuteczniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *