Zioła na odchudzanie

Zioła na odchudzanie – jakie zioła pomogą w odchudzaniu, dieta

Zioła na odchudzanie – na wiosnę wiele osób myśli o tym, aby pozbyć się zbędnego balastu kilogramów i nieco schudnąć. Często zimą folgujemy sobie i gromadzimy zapasy z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. Kiedy jednak natura budzi się do życia, wiele osób zaczyna swoje starania o piękną i szczupłą sylwetkę. Lepsza pogoda i więcej słońca sprawiają, że chce się ćwiczyć i korzystać ze zdrowych produktów żywieniowych, które stają się coraz bardziej dostępne.

Zioła na odchudzanie – na początek – oczyszczanie organizmu

Lekarze i dietetycy zalecają, aby przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej, pozbyć się przede wszystkim toksyn zgromadzonych w okresie zimowym w naszym organizmie. Pozwoli to na szybsze chudnięcie, a także na znaczne przyspieszenie metabolizmu. Taką detoksykację koniecznie należy ustalić ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. Powinien on na początek zlecić wykonanie niezbędnych badań, a następnie pokierować, w jaki sposób skutecznie pozbyć się toksyn i resztek pokarmowych, przede wszystkim z jelit.

Zioła wspomagające metabolizm

Bardzo ważne jest przyspieszenie swojego metabolizmu w czasie odchudzania. Dzięki temu, organizm szybciej wykorzystuje dostarczane mu składniki pokarmowe i spala resztki. Jakie zioła poleca się na pobudzenie metabolizmu?

  • Lekarze zalecają picie naparu z kopru włoskiego, który może być stosowany nawet u dzieci. Wspaniale reguluje on funkcjonowanie układu pokarmowego.
  • Warto postawić na siemię lniane, ponieważ ułatwia ono wypróżnianie i sprawia, że treści pokarmowe szybciej przedostają się przez jelito i nie podrażniają go.
  • Bardzo ważne są również przyprawy, jakich używa się w kuchni. Doskonale pobudzają metabolizm przede wszystkim: kurkuma, kardamon, cynamon, pieprz Cayenne, anyż, imbir  i papryczka chilli. Należy jednak uważać z ich ilością, ponieważ mogą podrażniać ściany żołądka i powodować nadkwasotę.

Czy takie zioła można stosować samodzielnie?

Większość ze wskazanych powyżej ziół nie wymaga żadnej konsultacji z lekarzem. Można ich używać zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na opakowaniu. Jeżeli jednak stosowane są dodatkowo herbatki oraz mieszanki ziołowe o właściwościach pobudzających spalanie i metabolizm, warto skonsultować ich ilości ze swoim lekarzem prowadzącym lub chociaż z zielarzem. Niekiedy zioła stosowane w nadmiarze mogą bowiem powodować skutki uboczne. Niektórych z nich nie powinno się również ze sobą łączyć.

Leki i preparaty na bazie ziół

Zioła to również leki, które maja swoje określone zastosowanie i działanie. W przypadku tych, których używamy jako przypraw, należy zachować szczególną ostrożność. Osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego lub chociażby na trądzik różowaty nie powinny ich stosować nigdy w nadmiarze, ponieważ mogą im jedynie zaszkodzić i nasilić nieprzyjemne objawy. Stosowane umiejętnie i zgodnie z zaleceniami, potrafią jednak pobudzić metabolizm i sprawić, że tkanka tłuszczowa będzie znikała znacznie szybciej. Mogą więc stanowić nieodzowny element każdej kuracji odchudzającej.

Komentarze

  1. Często używam tych przypraw gotując, bo wspomagają odchudzanie. Zbilansowana dieta i ćwiczenia pomogły mi już zrzucić 5 kilogramów bez efektu obwisłej skóry. Moja sylwetka stała się bardziej sportowa i umięśniona i o to właśnie chodziło. Chudość nie jest zdrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *