prezerwatywy

Prezerwatywy – rodzaje prezerwatyw i rozmiary prezerwatyw

Prezerwatywy to popularny środek antykoncepcyjny i nie tylko. Jednak czy mężczyźni wiedzą że prezerwatywy mają różne rozmiary? Zazwyczaj wiedza kończy się na kilku rodzajach prezerwatyw i tym jak założyć prezerwatywę. Niemniej dla skuteczności i bezpieczeństwa istotny jest rozmiar prezerwatywy, aby nie pękła jak i aby się nie zsuwała podczas stosunku.

Prezerwatywy – rodzaje i rozmiary

Kondomy mogą wystąpić w różnych rodzajach. Dostępne są kondomy z wypustkami, gładkie, smakowe, hypoalergiczne, a także kolorowe. Poza rodzajami warto dodać iż prezerwatywa może mieć różny rodzaj i winna być stosownie dopasowana do członka męskiego, aby należycie spełniała swe funkcje.

To najszerzej dostępna antykoncepcja i najbardziej popularna, tolerowana przez kobiety i mężczyzny w każdym wieku. Niska cena to wartość dodana, podobnie jak bezpieczeństwo, ochrona nie tylko przed ciążą ale i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzięki prezerwatywom można opóźnić wytrysk i urozmaicić seks, wyzbyć kompleksów.

Prezerwatywy – rozmiary

Najpopularniejszym rozmiarem są kondomy o długości do 180mm i szerokości 53mm. Jeśli ta wielkość jest nieodpowiednia należy sięgnąć po asortyment prezerwatyw wyspecjalizowanych dostępny zazwyczaj w aptece. Warto zwrócić uwagę na to czy prezerwatywa się nie zsuwa lub nie jest za nadto naciągnięta.

Poza właściwym jej nałożeniem może mieć znaczenie jej rozmiar. Członek mężczyzny nie musi być przeciętny, standardowy, może być znacznie mniejszy od statystycznego jak i większy, co za tym idzie na takie penisy prezerwatywy standardowe nie będą pasować. Aby dobrać rozmiar prezerwatyw należy zmierzyć członka w obwodzie oraz jego długość we wzwodzie.

 

Obwód członka we wzwodzieSzerokość prezerwatywy
9,5-10 cm47 mm
10-11 cm49 mm
11-11,5 cm53 mm
11,5-12 cm57 mm
12-13 cm60 mm
13-14 cm64 mm
14-15 cm69 mm

Rodzaj prezerwatywy

W sklepach znajdziemy rozmaite prezerwatywy tak pod kątem kształtu, koloru, smaku i zapachu jak też pod kątem materiału z jakiego zostały wyprodukowane. Często też kupić można kondomy nawilżane, są one dedykowane skórze wrażliwej, kobietom z suchością pochwy, alergią. Dla wzmocnienia wrażeń kupić można kondom rozgrzewający, świecący w ciemności i wiele innych wynalazków z pogranicza zabaw erotycznych i higieny.

Najpopularniejsze kondomy są produkowane przez kilka światowych marek producenckich jak Durex, Unimil. Najpowszechniej sprzedawane są prezerwatywy lateksowe. To zmora dla osób uczulonych na lateks. Wykonywane są z naturalnego lateksu, kauczuku dzięki czemu są nieprzepuszczalne i mocno rozciągliwe.

Niestety lateks sprawia że członek się w nich poci, po drugie grubość kondomów obniża doznania seksualne mężczyzny, a i często tez kobiety. Dlatego alternatywa są kondomy nielateksowe z syntetycznej żywicy AT-10 lub polizoprenu. Są one cieńsze i w dotyku bardziej przypominają ludzką skórę.

Prezerwatywa z wypustkami

Prócz kondomów nawilżanych dodatkowo lubrykantem dostępne są też te z wypustkami. Maja one fakturę prążkowaną co wzmacnia doznania seksualne. Ułatwia ona osiągniecie orgazmu, stymuluje łechtaczkę. Niektóre kondomy wydłużają stosunek poprzez zastosowanie lubrykantu opóźniającego wytrysk.

Konkurencją dla nich są prezerwatywy chłodzące lub rozgrzewające. Żel w nich zawarty potęguje podniecenie, podobnie jak substancje zapachowe i smakowe np. owocowe. Te ostatnie cenione są zwłaszcza przez fanów seksu oralnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *