Kwas migdałowy

Kwas migdałowy – zabiegi kwasem migdałowym u kosmetyczki

Kwas migdałowy należy do grupy kwasów AHA i wykorzystuje się go w kosmetyce z dużym powodzeniem. Jego działanie polega na delikatnym, łagodnym złuszczaniu naskórka bez powodowania podrażnień. Tym sposobem uzyskuje się odmłodzenie skóry, wyrównanie jej kolorytu i poprawę kondycji. Zabiegi kwasem migdałowym polecane są każdemu typowi cery, zwłaszcza cerze z problemami skórnymi, wrażliwej.

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy to w pełni naturalna substancja pomagająca odświeżyć wygląd skóry. Zabiegi nim stymulują proces regeneracji i dają efekt odmładzający. Bez wątpienia kwas ten pobudza regeneracje skóry stad jego zastosowanie w kosmetyce. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona, ma zwężone pory. Kiedy dolega nam trądzik dzięki działaniu kwasu migdałowego zmniejsza się łojotok.

Kwas migdałowy – sekret działania

Kwa migdałowy oddziałuje na warstwę rogową skóry. Rozluźnia on połączenia między komórkami naskórka w tkance. To rodzaj peelingu, jednak jest on bardzo delikatny, wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia bez podrażnień.

Co ciekawe rozszerzone komórki młodej skóry chłoną bardziej kosmetyki, odżywki aplikowane po wykonaniu peelingu kwasem migdałowym. Z tego powodu często kwas ten stosowany jest celem przygotowania skóry do pielęgnacji, jej odrodzenia i wzmocnienia, odżywienia.

Zazwyczaj kosmetyczka łączy peeling migdałowy z kosmetykami nawilżającymi uzyskując efekt dwa w jednym. Jeżeli zależy nam również na odkażeniu skóry to można kwas migdałowy połączyć z kawasem pirogronowym (działa antybakteryjnie) oraz z mikrodermabrazją.

Komu pomoże zabieg kwasem migdałowym?

Peelingi kwasem migdałowym są wskazane każdemu a w szczególności osobom o cerze problematycznej, mieszanej, trądzikowej i ze skłonnościami do łojotoku. Jest to też bardzo dobry rodzaj zabiegu do cery dojrzałej. Zabiegi są delikatne a skuteczne.

Skóra po zabiegu jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Przy cerze trądzikowej zmniejsza się łojotok i zasuszają zmiany. Skóra dojrzała staje się bardziej napięta, jędrna i świetnie się prezentuje. To także dobre rozwiązanie dla wyrównania kolorytu po opalaniu się. Peeling likwiduje przebarwienia, niweluje blizny i wszelkie defekty skórne.

Kwas migdałowy – kuracja kwasem

Efekty kuracji kwasem migdałowym widoczne są natychmiast. Już po pierwszym zabiegu dostrzega się rozjaśnienie. Niemniej zaleca się by zabiegów było kilka, zwykle sześć. Odstęp między nimi winien wynieść tydzień. W rezultacie skóra zostanie w pełni odnowiona, odżywiona i zregenerowana. Takie efekty utrzymują się po kuracji dłuższy czas niżeli tylko po pojedynczym zabiegu.

Kuracje złuszczania kwasem migdałowym warto robić dwa razy do roku. Warto pamiętać iż po kuracji kwasem nie powiano się skóry przez kilka tygodni opalać, dlatego wykonujmy zabiegi w porach nietypowych dla ekspozycji słonecznej. Ceny zabiegów kwasem migdałowym bywają różne jednak zazwyczaj oscylują wokół sumy stu złotych za jeden zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *