akupunktura kosmetyczna

Akupunktura kosmetyczna – zabieg odmładzający, przebieg akupunktury

Akupunktura kosmetyczna to doskonały sposób na odmłodzenie skóry i poprawę wyglądu. Metoda ta ma swe korzenie w medycynie chińskiej. Akupunktura wpływa pozytywnie na elastyczność skóry, przez co ją odmładza. Doskonałe efekty ma też w walce z trądzikiem. W efekcie rewelacyjnie rozjaśnia skórę i minimalizuje zmarszczki.

Akupunktura kosmetyczna

Akupunktura kosmetyczna zyskuje swą popularność zwłaszcza w USA. Dzięki odmładzającym efektom korzysta z niej wiele gwiazd. Brak inwazyjności zabiegów akupunktury to tylko jedna z zalet obok skuteczności i naturalnego charakteru. To świetny sposób na terapie zmęczenia i oznak starzenia się. Akupunktura opóźnia proces starzenia się komórek poprzez poprawę ukrwienia i mikrokrążenia.

Te procesy wpływają na samooczyszczanie się i lepsze odżywienie, dzięki czemu zmarszczki ulegają wygładzeniu i dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry i jej jędrność. Zabieg akupunktury poleca się przede wszystkim osobom po 35 roku życia zamiast chemicznych metod hamowania starzenia się. To świetny sposób na szybką regeneracje skóry zniszczonej opalaniem, czy dymem papierosowym.

Akupunktura kosmetyczna – zabieg odmładzający

Akupunktura kosmetyczna to rewelacyjne rozwiązanie dla pań po czterdziestce, gdyż wpływa na poprawę metabolizmu komórek skóry i stymuluje produkcje kolagenu. Zabieg ten nie zlikwiduje kurzej stopki czy drugiego podbródka, jednak poprawi kondycje skóry dzięki czemu również pozytywnie wpłynie na wygląd.

To świetny zabieg towarzyszący innym kuracjom odmładzającym. Jest on bez wątpienia bezpieczny i skuteczny, a przede wszystkim naturalny w odróżnieniu od botoksu czy innych specyfików wstrzykiwanych pod skórę.

Akupunktura kosmetyczna – przebieg akupunktury

Ważne jest by akupunkturze poddać się u fachowca specjalizującego się w tej metodzie. Nie należy się wówczas obawiać o bolesność zabiegu. Przed zabiegiem jest wskazana konsultacja z lekarzem, który ocenia czy nasz stan zdrowia pozwala na akupunkturę. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest np. ciąża. Akupunktura polega na wkłuciu się w mięśnie twarzy igłami do tego celu stworzonymi.

Seans trwa ok. 40 minut. Po wkłuciu się pacjentka jest poddawana masażowi, który jest integralną częścią akupunktury. Ma on za zadanie oczyścić skórę właściwą jak tez stymulować regeneracje i ostatecznie odprężyć pacjentkę. By obserwować niesamowity efekt należy wykonać serię 10 zabiegów w odstępach kilkudniowych. Optymalną częstotliwością zabiegów są dwa w ciągu tygodnia.

Akupunktura kosmetyczna – przeciwwskazania

Mimo iż akupunktura kosmetyczna jest zabiegiem naturalny i bezpiecznym to istnieją także przeciwwskazania do korzystania z jej zalet. Nie zaleca się wykonywania akupunktury u osób z ciężkim zaburzeniem krzepnięcia krwi. Ponadto nie jest wskazana przy chorobach skóry, w których to przebicie skóry prowadzi do powikłań.

Odradza się również zabiegi osobom z nadciśnieniem tętniczym. Nie jest też dedykowana osobom powyżej 70 roku życia, kobietom w ciąży, okresie menstruacji oraz będących pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *