rower dla mężczyzny

Rower dla mężczyzny – akcesoria, gadżety, torba na rower, kask, inne

Rower dla mężczyzny winien być przede wszystkim bezpieczny i dopasowany. Prócz samego roweru warto jest tez zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, w tym kask, który jest kluczowym elementem wyposażenia każdego rowerzysty. Wbrew pozorom nie tylko kobiety lubią akcesoria, ale to mężczyźni są prawdziwymi gadżeciarzami.

Rower dla mężczyzny – gadżety

W sklepach rowerowych aż się roi od gadżetów dla rowerzystów. Co prawda dla mężczyzn dedykowane są nieco inne gadżety niż dla pań, to w gruncie rzeczy wiele produktów się powiela. Panowie gustują przede wszystkim w okularach na rower, jak również w rękawicach i licznikach prędkości, odległości oraz zliczających parametry zdrowia.

Rower dla mężczyzny – przede wszystkim kask

Jaki kupić kask? Po pierwsze w odpowiednim rozmiarze. Każdy kask przed zakupem należy przymierzyć. Kaski są uniwersalne jednak różnią się miedzy sobą nieznacznie budową. Jedna mają więcej pianki ochronnej, inne mniej. Warto zwrócić uwagę na atesty jakie mają kaski. By kask był bezpieczny winien być wykonany z trwałego tworzywa i amortyzującego wypełnienia.

Ponadto musi mieć dobre zapięcie z regulacją. Kształt kasku winien być aerodynamiczny. Bezwzględnie kask nie może nam spadać na oczy ani się przesuwać. Co ważne poza rozmiarem musi być przewiewny abyśmy się w nim za bardzo nie pocili. Poza kaskiem warto zainwestować w okulary chroniące przed promieniowaniem UV i poprawiające widoczność.

Nie muszą być to gogle przyciemniające. Okulary maja też funkcje ochrony wzroku przed wiatrem, zapyleniem, owadami. Dla wielu osób mają ogromne znaczenie chroniąc przed łzawieniem oczu.

Rower dla mężczyzny – torba na rower

Wybierając się rowerem na przejażdżkę powinniśmy być przygotowani na liczne niespodzianki takie jak przebita opona, czy uchodzące powietrze. Dlatego zawsze powinniśmy mieć w rowerze zestaw naprawczy, pompkę. Na te elementy przyda się niewielka torba, zwykle podwieszana pod siodełkiem lub ramą. Na rynku dostępne są one jako komplet z ich zawartością.

Jeśli zależy nam na spakowaniu ze sobą szerszego ekwipunku wówczas poleca się doposażyć rower w sakwę rowerową. Wielkości toreb są różne, począwszy od niewielkich termicznych toreb mogących służyć latem za lodówkę turystyczną a zima za termos mamy do wyboru również sakwy mieszczące pełny ekwipunek trapera.

Rower dla mężczyzny – uchwyty kierownicy, pulsometr i lampy rowerowe

Wielu panów traktuje swój rower ni gorzej jak samochód, dlatego też chętnie dokupuje gadżety sprawiające iż rower zachwyca. Ponadto są to gadżety poprawiające komfort jazdy. Popularnym gadżetem są rogi do kierownicy wraz z ochronami piankowymi wygłuszającymi drgania. Mogą one znacząco ułatwić jazdę osobom wysokim. Ochrony piankowe natomiast świetnie zastąpią rękawice rowerowe, w których nie wszyscy czuja się dobrze.

Kolejnym elementem roweru są liczniki, a wśród nich zyskuje popularność pulsometr. Pozwala kontrolować na bieżąco tempo jazdy i tętno rowerzysty dostosowując rodzaj treningu do jego założeń. Liczniki zwykle maja również wbudowane opcje mierzenia spalania kalorii a coraz częściej można je tez programować w określonym cyklu treningowym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *