Autohipnoza

Autohipnoza – dryfujące myśli, od czego zacząć swoją podświadomość?

Autohipnoza – czym jest autohipnoza i jak się ją przeprowadza? Często sami nie wiemy czego od życia chcemy, jakie mamy oczekiwania, marzenia. Co więcej bardzo często nie wiemy co nami kieruje w wyborach i decyzjach, jak się z czasem okazuje błędnych. To właśnie w odkrywaniu pokładów swej nieświadomości pomaga autohipnoza.

Autohipnoza

Autohipnoza jest stanem świadomości cechującym się podwyższoną koncentracją. Umysł wtedy jest bardziej podatny na sugestie, zatem w tym stanie można wydawać umysłowi polecenia, zadawać mu pytania. Czasem mylimy ten stan z intuicją lub proroczymi snami.

Niestety wielu z nas bagatelizuje moc swego umysłu. Ile jest w nas świadomości a ile nieświadomości? Wiele procesów i zdarzeń w naszym ciele wykracza poza naszą wolę i świadomość. W nieświadomości pozostaje pamięć przeżyć i wspomnień dzieciństwa, którego zwyczajnie nie pamiętamy.

To właśnie w sferze nieświadomości kryją się faktyczne powody naszych działań. Wiele wydarzeń ląduje w nieświadomości celowo, kiedy pragniemy je wymazać z pamięci.

Dryfujące myśli

Odkrycie chociaż niewielkiego skrawka nieświadomości często prowadzi do radykalnych zmian w życiu. W zdecydowanej większości podjęte decyzje zmian w wyniku autohipnozy są pozytywne. Jak dokonać autohipnozy? Należy wejść w trans i skontaktować się z nieświadomością. Z pozoru wydaje się łatwe, w rzeczywistości trudne. To kwestia ćwiczeń, treningu i wielu prób zanim się uda.

Warto jednak się trudzić, bowiem w nieświadomości skrywamy zasoby potrzebne do poprawy jakości życia, zdrowia i rozwoju. Możemy też sięgać do talentów, z którymi się urodziliśmy. W fachowym słownictwie określa się to wewnętrzną siłą, poczuciem mocy lub instrumentem przetrwania. Autohipnoza jest doskonałym narzędziem terapeutycznym w kontekście problemu życiowego jak i zdrowotnego.

W tym stanie nie zwierzamy się przed kimś, a przed sobą samym, możemy być szczerzy. Dzięki autohipnozie możesz skuteczniej osiągać wyznaczone cele, poprawić zdrowie i sytuację życiową. To świetny sposób na odkrycie talentów jakich dotąd nie było się świadomym. Poprzez autohipnozę można wyleczyć się z lęków, zaburzeń psychicznych, nałogów, nieśmiałości, agresji itp. Autohipnozę stosuje się w leczeniu bulimii, anoreksji czy bólów fantomowych.

Od czego zacząć?

Zacznij małymi kroczkami. Początkowo znajdź odpowiednie miejsce, gdzie dobrze się czujesz i nikt ci nie przeszkadza. Zamknij oczy i wyobraź sobie, jak twoje ciało ogarnia uczucie lekkości, uwalniając cię z całego napięcia, które ograniczało swobodę. Oddaj się relaksowi, pozwól by ogarnął całe ciało.

Odczuj jak mięśnie się rozluźniają. Możesz dołączyć relaksacyjna muzykę, które pomoże ci uwolnić umysł. Połóż się wygodnie, skup się na transie wyznaczając jego ramy czasowe. Spróbuj zadać pytanie do swojej świadomości. Skup się na tym, by pytanie było precyzyjne. Kolejno zajmij czymś świadomość. Np. licz od 1 do 100 i z powrotem lub wydawaj polecenia ruchu swemu ciału (podnieś 3 razy prawą rękę).

Możesz wizualizować sobie swoje wymarzone miejsce: plaża, las, itp. Dobrze jest mieć pod ręką papier i ołówek by móc zapisywać lub rysować to co nam do głowy przychodzi, to zwykle odpowiedź naszej nieświadomości. Co ważne, podczas transu nie analizuj swoich myśli, na to będzie czas później. Bądź otwarty na wszystkie obrazy, myśli, głosy, które wirują w twoim umyśle. W tym stanie nic nie jest przypadkiem, również brak odpowiedzi i kompletna pustka nie są przypadkiem. Swoją odpowiedź dostaniesz w swoim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *