sok z granatu

Sok z granatu – naturalne sposoby leczenia zaburzeń erekcji, przepis

Sok z granatu – na całym świecie istnieją mężczyźni, którzy walczą z dolegliwościami związanymi z zaburzeniami erekcji oraz ogólną kondycją seksualną. Dla wielu z nich jest to powód do wstydu. Nie czują się stu procentowymi mężczyznami i nie chcą przyznawać się do problemu. W efekcie odsuwają się od swoich partnerek i nie potrafią docenić własnej atrakcyjności.

Na szczęście nie zawsze trzeba stosować komercyjne środki leczące problemy z erekcją i ogólną seksualnością. Medycyna naturalna daje nam w tym zakresie znacznie większe możliwości. Mowa tu dokładnie o soku z granatu, o którym za moment wszystko Wam powiemy!

Na początek kilka powodów, dla których warto regularnie sięgać po sok z granatów

 • Po pierwsze – w ich składzie znajduje się ogromna ilość naturalnych przeciwutleniaczy. Przeprowadzone testy dowiodły, że jest ich znacznie więcej niż w zielonej herbacie oraz winie. Ponadto w granacie zawarte są naturalne azotany, które wpływają na zdrowie seksualne.
 • Po drugie – składniki odżywcze w soku z granatów poprawiają krążenie krwi do genitaliów co wspomaga erekcję. Badanie przeprowadzone w 2007 r. I opublikowane w czasopiśmie Internal Journal of Impotence Research wykazało, że picie soku z granatu skutecznie pomagało mężczyznom przezwyciężyć problemy z zaburzeniami erekcji.

Inne badanie przeprowadzone w 2011 roku dowiodło, że zaburzenia erekcji zwykle obserwowane są u mężczyzn cierpiących na cukrzycę i nadciśnienie tętnicze. Wszystko to prowadzić może do zwężenia tętnic w okolicach penisa, przez co dochodzi do zaburzeń erekcyjnych.

Sok z granatów zmniejsza stres oksydacyjny, który również jest częstą przyczyną pojawiania się problemów z erekcją.

Jak zrobić sok z granatu ?

Gotowy sok można znaleźć w większości sklepów spożywczych. Jednak przed zakupem warto dokładnie zapoznać się ze składem, który zamieszcza na etykiecie producent. Sok powinien być w stu procentach naturalnych i bez dodatku szkodliwych substancji chemicznych. Jeżeli nie masz pewności co do składu soku ze sklepowej półki możesz wykonać go samodzielnie.

Oto sprawdzony przepis

Składniki:

 • owoc granatu
 • szklana miseczka
 • wałek
 • strunowy woreczek foliowy.

Przygotowanie:

 1. Rozetnij owoc granatu na połowę.
 2. Nad szklaną miską uderzaj w łupkę owocu, aby cząstki miąższu do niej wpadły.
 3. Następnie wsyp nasiona do woreczka strunowego i dokładnie go zamknij.
 4. Weź drewniany wałek i zmiażdż miąższ.
 5. Kiedy sok będzie już wyciśnięty rozetnij róg woreczka i wylej jego zawartość nad szklaną miską z sitkiem.
 6. Sok jest już gotowy do wypicia!

Jako ciekawostkę warto dodać, że świeży sok z granatu może być używany również przez kobiety. W jego składzie znajduje się estrogen, który znacząco minimalizuje objawy menopauzy, do których zaliczają się między innymi: uderzenia gorąca, wahania nastroju, bezsenność lub nadmierna senność, zaburzenia łaknienia i wiele, wiele innych. Wytwarzając sok samodzielnie zaleca się, aby nie wzbogacać jego składu o cukier trzcinowy, który jest szkodliwy dla naszego organizmu.