olej rycynowy

Olej rycynowy – skuteczne zwalczanie zapalania stawów, rwy kulszowej

Olej rycynowy jest popularny i wszechstronnie stosowany. W jego składzie znaleźć można składniki, które doskonale wpływają na stan zdrowia. Mowa tu między innymi o kwasach tłuszczowych, które mają liczne właściwości lecznicze.

Olej rycynowy działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeczyszczająco. Dzięki niemu można szybko pozbyć się na przykład uporczywych zaparć. Równie dobrze sprawdza się w leczeniu zapaleniu stawów, pomaga na bóle kręgosłupa oraz rwę kulszową. I właśnie na tych ostatnich właściwościach skupiać się będzie nasz dzisiejszy artykuł. Zanim jednak przejdziemy do sedna podkreślimy, jako ciekawostkę, że potrafi doskonale stymulować wzrost włosów i nawilża skórę.

Olej rycynowy – teraz dowiesz się jak możesz używać tego zbawiennego produktu, aby szybko pozbyć się zapalenia stawów, bólu kręgosłupa i rwy kulszowej

Pamiętaj, że choć olej rycynowy może Ci pomóc musisz stosować go prawidłowo. W przeciwnym razie będzie działał toksycznie i spowoduje liczne dolegliwości.

Produkt ten pochodzi z Indii. Znany jest już od czasów starożytnych, kiedy to był stosowany jako środek przeciwbólowy do licznych chorób oraz pielęgnacji skóry. Ponadto sięgał po niego przemysł włókienniczy a także zakłady trudniące się w produkowaniu gumy, obrazów i lakierów.

Konsumpcja oleju rycynowego pozwala szybko złagodzić zaburzenia jelitowo-żołądkowe. Poprawi też Twój układ odpornościowy. Właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe leczą stawy, bóle kręgosłupa oraz rwę kulszową. Efekty są imponująco dobre. Przemysł kosmetyczny często stosuje olej rycynowy w swoich produktach. Można to sprawdzić na składzie leków stosowanych do terapii dermatozy i rogówki. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry olej rycynowy może poradzić sobie z bliznami, trądzikiem, ranami i ukąszeniami owadów a także brodawkami i torbielami.

Jeżeli chcesz używać oleju rycynowego w celu złagodzenia bólu stawów wystarczy, że zastosujesz go bezpośrednio na obszar dotknięty zapaleniem. Do zabiegu stosuje się olej w czystej postaci. Można kupić go w aptece. Ból zniknie bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *