leki przeciwbólowe

Leki przeciwbólowe – spis leków przeciwbólowych, naturalne zamienniki

Leki przeciwbólowe – Istnieje coraz więcej dowodów medycznych, które jednoznacznie pokazują, że leki przeciwbólowe, w których zawarty jest ibuprofen mogą nieść za sobą poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że wzmagają nawet ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Alarmujące jest to, że takie komercyjne środki stosowane są przez wiele osób regularnie w leczeniu licznych dolegliwości od bólów głowy, aż po stany zapalne mięśni, czy stawów.

Ibuprofen i inne środki zaliczające się do grupy niesteroidowych leków zapalnych powodują, według statystyk, co najmniej 16 000 zgonów. Kolejne 100 000 osób, które regularnie sięgają po leki przeciwbólowe każdego roku trafia do szpitala z powodu komplikacji zdrowotnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawy, że te pozornie korzystne leki tak naprawdę mogą być śmiercionośne.

Według przeprowadzonych badań regularne stosowanie ibuprofenu może prowadzić między innymi do niewydolności serca, nagłego zatrzymania krążenia, uszkodzenia w obrębie łańcucha generycznego, wysokiego ciśnienia krwi, niedokrwistości, poronień, grypy, uszkodzenia nerek a nawet zaburzeń słuchu. Wszystkie dostępne leki przeciwzapalne z grupy niesteroidowych ostatecznie prowadzą do wielu skutków ubocznych!

Lepiej dmuchać na zimne

Ibuprofen do substancja, która hamuje wydzielanie prostaglandyny, prostacykliny i tromboksan. Są to związki lipidowe, które mają wpływ na przebieg stanu zapalnego oraz towarzyszącego mu bólu. Kiedy ibuprofen jest metabolizowany przez wątrobę zaczyna wyrządzać w tym narządzie poważne szkody, powodując przy tym obrażenia całego organizmu.

Może dojść do niewydolności i innych chorób wątrobowych -nawet żółtaczki. FDA ostrzega przed skutkami ubocznymi tych leków podkreślając, że mogą one uszkodzić nawet serca prowadzić do jego niewydolności.

Zdaniem FDA

Atak serca i udar mózgu może wystąpić nawet po upływie kilku tygodni regularnego stosowania ibuprofenu

Ryzyko udaru mózgu i zawału serca zwiększa się wraz ze zwiększeniem dawki leków niesteroidowych

Osoby borykające się z licznymi chorobami serca znajdują się w grupie najwyższego ryzyka zachorowania na zawał lub udar jeśli regularnie stosują Ibuprofen

Leki te mają również niekorzystny wpływ na nadciśnienie i mogą wywoływać skutki uboczne – szczególnie u osób po 40 roku życia choć mówi się, że choroby te mogą dotknąć nawet młodszych osób, które regularnie sięgają po leki z ibuprofenem, gdyż jest to łatwy sposób na szybką ulgę w uporczywym bólu – na przykład głowy.

Naturalna alternatywa

Nie trzeba sięgać po komercyjne środki przeciwbólowe odczuwając jakąkolwiek dolegliwość. Znacznie lepiej sprawdzi się na przykład kurkuma, która jest jedną z najzdrowszych przypraw na świecie. Oprócz poprawy smaku działa również jako naturalny lek przeciwbólowy. Aby być bardziej konkretnym dodamy, że kurkuma zawiera w sobie składniki o wysokiej zdolności działania przeciwzapalnego i istnieje coraz więcej dowodów, które to popierają.

Ponadto przyprawa ta nawet przez największych ekspertów została zakwalifikowana do najskuteczniejszych środków leczniczych przy dolegliwościach artretycznych. W kurkumie znajduje się substancja aktywna zwana kurkuminą i to właśnie ona wykazuje tak dobroczynne właściwości. Łagodzi ból wywołując pożądaną reakcję w opioidowych receptorach mózgowych. W przeciwieństwie do leków przyprawa ta nie wywołuje jednak żadnych skutków ubocznych – a już na pewno nie zagraża uzależnieniem.

Ostatnie badania, które opublikowane zostały przez Journal of Medicine kurkuma może skutecznie łagodzić również objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. Testy nad udowodnieniem tej hipotezy trwały przez sześć tygodni. Badanych podzielono na dwie grupy. Jednej podawano dziennie 2000 mg kurkumy, drugiej 800 mg ibuprofenu. Na koniec badania okazało się, że grupa zażywająca kurkumę odnotowała znacznie większą poprawę zdrowia i żadnych skutków ubocznych w przeciwieństwie do grupy stosującej ibuprofen.

Domowy sposób na leki przeciwbólowe z kurkumy

Składniki, których potrzebujesz:

1/3 szklanki mielonej kurkumy

szczypta mielonego, czarnego pieprzu

trzy łyżki naturalnego miodu

jedna łyżka oleju kokosowego

Sposób przygotowania

W misce wymieszaj wszystkie składniki. Powinieneś uzyskać ciasto o jednolitej, plastycznej konsystencji

Podziel ją na małe części i z każdej uformuj kulkę

Umieść kulki w zamrażarce i przechowuj tam przez godzinę a następnie wyjmij

Przełóż je do szklanego pojemnika i umieść w lodówce

Jedz dwie lub trzy kulki dziennie

Drink z kurkumy

W szklance wymieszaj jedną łyżkę kurkumy w proszku, jedną szklankę miodu i sok z jednej cytryny.

Dodaj do mieszaniny filiżankę ciepłej wody lub herbatę i pij trzy razy dziennie

Ważne! Aby wzmocnić działanie kurkumy w organizmie zmieszaj ją z tłuszczem – na przykład olejem kokosowym i odrobiną pieprzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *