Poziom cholesterolu

Poziom cholesterolu – jak zmniejszyć poziom cholesterolu, leczenie

Poziom cholesterolu – starasz się obniżyć poziom cholesterolu ? Oto trzy dary natury, które pomogą Ci pokonać tego demona.

„Jestem 55-latiek z wysokim poziomem cholesterolu. Miałem operację obwodową w roku 20011 i od tego czasu regularnie ćwiczyłem pięć razy w tygodniu. Mam 174 cm wzrostu i ważę 74 kg. Mimo że jestem bardzo ostrożny w odniesieniu do mojej diety i ćwiczeń, poziom cholesterolu nie wydaje się zmniejszać. Czy istnieją jakieś domowe sposoby, jakieś środki zaradcze pomocne w celu obniżenia poziomu cholesterolu?”

Takie problemy pojawiają się coraz częściej i to nawet u osób w młodszym wieku – lekarze próbują pomóc pacjentom jak tylko jest to możliwe. Niestety zazwyczaj pierwszą pomocą, jaka pojawia sie ze strony lekarzy niekoniecznie jest przeprowadzenie diety w celu zmniejszenia poziomu szkodliwego cholesterolu, a po prostu próbują oni przepisywać tabletki.

Co, jeśli tabletki uważa się za ostateczność? Na szczęście jest jeszcze jedna metoda – skorzystanie z dobrodziejstw natury. Często nawet po próbie wszystkiego co możliwe, poziom cholesterolu nie wydaje się zmniejszać. Chociaż leki są  jednym ze sposobów, jedzenie odpowiednich rodzajów żywności albo stosowanie pewnych przypraw czy nasion również może pomóc. Oto trzy przykłady, które mogą rzeczywiście pomóc zmniejszyć poziom cholesterolu.

Nasiona methi na poziom cholesterolu

Fenugreek lub nasiona methi są bogatym źródłem składników saponin steroidowych, które pomagają zmniejszyć wchłanianie cholesterolu przez organizm przez bogatą w tłuszcz żywność.

Nadal zastanawiasz się, czy powinieneś spróbować tego cudownego sposobu? Oto kilka dowodów:

Naukowcy spekulują również, że saponiny zawarte w methi mogą odgrywać znaczącą rolę w zmniejszaniu produkcji cholesterolu przez organizm. To właśnie błonnik obecny w nasionach czyni methi cenną bronią w walce z wysokim poziomem cholesterolu i trójglicerydów.

Siemię lniane

Siemię lniane jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które mają działanie ochronne na zdrowie serca. Nasiona te zawierają również wiele włókien i wiążą się z cholesterolem, zapobiegając jego wchłanianiu. Uważa się, że regularne stosowanie nasion lnu zapobiega utwardzaniu tętnic w wyniku gromadzenia się cholesterolu. Pomagają również zmniejszyć ryzyko choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego. Nasiona lnu mają również wpływ na zwiększenie stężenia apolipoprotein A1, które tworzą cholesterol HDL.

Cebula

Cebula zawiera składnik zwany kwercetyną, który jest znany jako silny przeciwutleniacz -oznacza to, że może zapobiec pojawianiu się szkodliwych wolnych rodników. Naukowcy połączyli pozytywne działanie kwercetyny w cebuli ze zwiększonym poziomem cholesterolu HDL, a także z niskim poziomem cholesterolu LDL.

Pamiętaj!

Naturalne metody radzenia sobie z cholesterolem wymagają sprawdzania stanu zdrowia, a przede wszystkim poziomu. Jeśli poziom ten jest zbyt wysoki i utrzymuje sie zbyt długo, a efekty nie są widoczne, nie można zwlekać z wizytą u lekarza i zastosowaniem środków medycznych. Trzeba mieć na uwadze, że zbyt wysoki poziom cholesterolu działa negatywnie nażyły i przepływ krwi, w związku z tym konieczna jest ścisła kontrola lekarza.